Следете нé или притиснете Escape

PIRINA CLUB - Хотел

3

Попусти

Попуст за рана резервација:

-         15% за резервации направени до 30.09   

-         10% за резервации направени до 31.10

-         5% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-         7=6; 14=12 за престој во период: 12.01-28.01

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со интернет, лифт, паркинг, сауна, фитнес центар, џакузи, сеф, ресторан

Локација: 500м од центарот на Банско, 700м од гондолата

Опис на собите: вкупно 30 соби, опремени со: кабелска ТВ, интернет, телефон, мини бар, бања, балкон

http://www.pirinabansko.com/eng/

Geolocation

PIRINA CLUB 3*

01.12-27.12

28.12-04.01

05.01-11.01

12.01-28.01

29.01-15.04

16.04-30.11

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DOUBLE STANDARD / BB

 1Возрасен+1 дете

28

61

34

28

30

26

 1Возрасен+2 деца

35

77

43

35

38

33

 2 Возрасни

31

67

38

31

33

29

 2 Возрасни+1 дете   

38

84

47

38

41

36

 3 Возрасни

42

91

51

42

45

38

Период за откажување

3 дена

10 дена

7 дена

3 дена

3 дена

1 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100%

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-14

       

Доплата за полупансион

7,00 €

3,50

       

сауна (6 лица) џакузи (3 лица) по лице по престој

10,00 €

-

       

 Божиќна вечера / 25.12

20,00 €

10,00

       

Новогодишна вечера

45,00 €

15,00

       

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

       

 деца  6-14

           

Цената вклучува користење на фитнес, сауна (еднаш по престој), интернет и трансфер до ски лифтот

Попуст за рана резервација:

15 % до 30.09

         
 

10 % до 31.10

         
 

5 % до 30.11

         

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за престој во период: 12.01-28.01

   

http://www.pirinabansko.com/eng/

           

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе