Следете нé или притиснете Escape

REGNUM HOTEL & SPA - Хотел

5

Попусти

 

Попуст за рана резервација:

-       30% за резервации направени до 27.09

-       20% за резервации направенидо 31.10

-       15%  за резервации направени до 21.11

Дневни попусти:

-     7=6; 12=10 за резервации по 22.11 и престој до 26.12 и пристигнувања по 02.01

Бесплатен полупансион за Македонски пазар

 -    30 % Попуст  за пристигнување во период 09.01 - 31.01.2019

-     25 % Попуст за престој во период од 10.02 - 15.02.2019 и од 24.02 - 28.02.2019 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Луксузен хотел кој се состои од 5 згради и е реновиран во 2010 година. Располага со големи студиа и апартмани, ресторан со панорамски поглед, бар, базн, спа центар (базен, теретана, сауна, парна бања), конференциска сала, детско катче, пинг-понг, пикадо. Одличен за семеен одмор.

Локација: 400м од гондолата, 900м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 130 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, телефон, мини бар, сеф, фен, бања, балкон во дел од собите

http://regnum.bg/?s=index&lang=en

Важни информации

Цените се дадени во евра, по апартман, за посочениот број на лица сместени на редовно легло и вклучуваат:

 

ßСоодветен број на ноќевања со појадок во ресторанот Регнум (за сместување на база на BB);

 • Соодветен број на ноќевања со појадок и вечера во ресторанот Регнум (за сместување на база на НВ);
 • Интернет низ целиот хотел и сеф во апартманите;
 • Користење на детското катче;
 • Користење на Регнум СПА центарот- внатрешен базен со детски сектор, џакузи, Финландска сауна, парна бања, зона за релаксирање, фитнес центар;
 • Користење на Регнум Аква Паркот (од 01.06 до 31.08.2017, во зависност од климатските услови) – надворешен базен со полуолимписки размери, надворешен детски базен, топогани, игралиште за фудбал и кошарка;
 • Користење на „Регнум Бања Термал и Рекреативен центар“ – надворешен базен со детски сектор со минерална вода, надворешно џакузи со минерална вода;
 • Транспорт до/од „Регнум Бања Термал и Рекреативен центар(според распоред);
 • Анимација за деца во „Регнум Аква Парк”;
 • 10 % попуст за СПА третмани;
 • Надворешен 24 ч. паркинг ( во зависност од исполнетоста на паркингот);
 • Туристичка такса;
 •  10% попуст за резервации направени со целосна уплата најдоцна 24 часа после потврдувањето на резервацијата;
 • *Доручекот и вечерата во ресторан „Регнум” се на шведска маса или мени со избор од 3 јадења во зависност од зафатеноста на хотелот.
 • Времето за пријавување е после 15:00 ч., а за напуштање – до 12:00 ч.

 

Geolocation

REGNUM HOTEL & SPA 5*

27.12-01.01

21.12-26.12; 02.01-09.01; 18.01-02.02

10.01-17.01; 03.02-28.02

01.12-20.12; 01.03-13.04

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

EXECUTIVE SUITE / BB

 1Возрасен+1 дете

184

127

101

85

 1Возрасен+2 деца

204

169

135

113

 1Возрасен+3 деца

255

212

168

141

 2 Возрасни

204

169

135

113

 2 Возрасни+1 дете 

204

169

135

113

 2 Возрасни+2 деца

255

212

168

141

 3 Возрасни

262

217

174

146

EXECUTIVE SUITE WITH MOUNTAIN VIEW / BB

 1Возрасен+1 дете

189

131

105

89

 1Возрасен+2 деца

210

174

140

119

 1Возрасен+3 деца

261

218

173

147

 2 Возрасни

210

174

140

119

 2 Возрасни+1 дете 

210

174

140

119

 2 Возрасни+2 деца

261

218

173

147

 3 Возрасни

268

222

180

152

EXECUTIVE DELUXE SUITE / BB

 1Возрасен+1 дете

194

135

109

93

 1Возрасен+2 деца

215

180

146

124

 1Возрасен+3 деца

267

223

179

153

 2 Возрасни

215

180

146

124

 2 Возрасни+1 дете 

215

180

146

124

 2 Возрасни+2 деца

267

223

179

153

 3 Возрасни

274

228

186

157

EXECUTIVE DELUXE SUITE WITH MOUNTAIN VIEW / BB

 1Возрасен+1 дете

199

139

114

97

 1Возрасен+2 деца

221

186

152

130

 1Возрасен+3 деца

272

229

185

158

 2 Возрасни

221

186

152

130

 2 Возрасни+1 дете 

221

186

152

130

 2 Возрасни+2 деца

272

229

185

158

 3 Возрасни

279

234

192

163

GRAND SUITE / BB

373

286

219

190

 1Возрасен+1 дете

373

286

219

190

 1Возрасен+2 деца

373

286

219

190

 1Возрасен+3 деца

373

286

219

190

 1Возрасен+4 деца

373

286

219

190

 1Возрасен+5 деца

424

329

252

219

 2 Возрасни

373

286

219

190

 2 Возрасни+1 дете

373

286

219

190

 2 Возрасни+2 деца

373

286

219

190

 2 Возрасни+3 деца

373

286

219

190

 2 Возрасни+4 деца

424

329

252

219

 3 Возрасни

373

286

219

190

 3 Возрасни+1 дете

373

286

219

190

 3 Возрасни+2 деца

373

286

219

190

 3 Возрасни+3 деца

424

329

252

219

 4 Возрасни

373

286

219

190

 4 Возрасни+1 дете

373

286

219

190

 4 Возрасни+2 деца

424

329

252

219

 5 Возрасни

431

334

259

223

GRAND SUITE WITH MOUNTAIN VIEW / BB

 1Возрасен+1 дете

378

292

339

196

 1Возрасен+2 деца

378

292

339

196

 1Возрасен+3 деца

378

292

339

196

 1Возрасен+4 деца

378

292

339

196

 1Возрасен+5 деца

430

335

372

225

 2 Возрасни

378

292

339

196

 2 Возрасни+1 дете

378

292

339

196

 2 Возрасни+2 деца

378

292

339

196

 2 Возрасни+3 деца

378

292

339

196

 2 Возрасни+4 деца

430

335

372

225

 3 Возрасни

378

292

339

196

 3 Возрасни+1 дете

378

292

339

196

 3 Возрасни+2 деца

378

292

339

196

 3 Возрасни+3 деца

430

335

372

225

 4 Возрасни

378

292

339

196

 4 Возрасни+1 дете

378

292

339

196

 4 Возрасни+2 деца

430

335

372

225

 5 Возрасни

437

340

378

229

KING SUITE / BB

 1Возрасен+1 дете

569

417

345

310

 1Возрасен+2 деца

569

417

345

310

 1Возрасен+3 деца

569

417

345

310

 2 Возрасни

569

417

345

310

 2 Возрасни+1 дете

569

417

345

310

 2 Возрасни+2 деца

569

417

345

310

 3 Возрасни

569

417

345

310

 3 Возрасни+1 дете

569

417

345

310

 4 Возрасни

569

417

345

310

Минимум престој

5 ноќи

3 ноќи

-

-

Периоди за откажување:

26 дена

14 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

100%

3 ноќи

2 ноќи

1st ноќ

Пенали за непојавување:

100%

100%

50%

2 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 6-10

дете 10-16

 

 Божиќна вечера / 25.12

30,00 €

10,00

15,00

 

Новогодишна вечера BOSFOR hall

160,00 €

40,00

80,00

 

Новогодишна вечера restaurant REGNUM второ ниво

80,00 €

20,00

40,00

 

Доплати:

Возрасен

дете 6-11

   

Доплата за полупансион

16,00 €

8,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца  0-11

 

 

   

*цената вклучува користење на базен, сауна, парна бања, хамам, фитнес и трансфер до првата станица

       

WiFi,  детско катче, анимација, надворешен паркинг (доколлку има место)

     

* секоја промена на име, дата, услуга или тип на соба се смета за откажување на резервација и барање за нова

Попуст за рана резервација:

30% до 27.09

     
 

20% до 31.10

     
 

15% до 21.11

     

Дневни попусти 7=6; 12=10 за резервации по 22.11 и престок до 26.12 и пристигнувања по 02.01

Бесплатен полупансион за Македонски пазар

     

http://regnum.bg/?s=index&lang=en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе