Следете нé или притиснете Escape

SAINT GEORGE PALACE - Хотел

4

Попусти

Попусти за рана резервација (не важи за период 29.12-01.01):

-         15% за резервации направени до 31.10

-         10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-         7=6; 11=9 за престој до 28.12; престој во периодите: 14.12-28.12, 02.01-17.01 и пристигнување  по 24.02

Дневни попусти за Мaкедонски пазар:

-          6=5 за престој до 28.12; престој во периодите: 14.12-28.12, 02.01-17.01 и пристигнување по 24.03

Попустите се комбинираат во период: 24.02-06.04

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Модерен хотел одличен за зимски одмор. Располага со спа центар, парна бања, сауна, џакузи, теретана, внатрешен базен, интернет, барови, ресторан

Локација: 800м од гондолата, 3км од центарот на Банско

Опис на собите: кујнско катче со  трпезарија, сат ТВ, интернет, бања

http://www.saintgeorgepalace.com/

Geolocation

SAINT GEORGE PALACE 4*

14.12-20.12; 04.03-06.04

21.12-28.12; 02.01-17.01; 24.02-03.03

18.01-23.02

29.12-01.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА САМО НАЕМ

STUDIO / RO

 1Возрасен+1 дете

49

63

71

107

 2 Возрасни

49

63

71

107

ONE BEDROOM APARTMENT / RO

 1Возрасен+1 дете

64

75

86

133

 1Возрасен+2 деца

64

75

86

133

 1Возрасен+3 деца

64

75

86

133

 2 Возрасни

64

75

86

133

 2 Возрасни+1 дете

64

75

86

133

 2 Возрасни+2 деца

64

75

86

133

 3 Возрасни

64

75

86

133

TWO BEDROOMS APARTMENT / RO

 1Возрасен+1 дете

80

90

123

160

 1Возрасен+2 деца

80

90

123

160

 1Возрасен+3 деца

80

90

123

160

 1Возрасен+4 деца

80

90

123

160

 1Возрасен+5 деца

80

90

123

160

 2 Возрасни

80

90

123

160

 2 Возрасни+1 дете

80

90

123

160

 2 Возрасни+2 деца

80

90

123

160

 2 Возрасни+3 деца

80

90

123

160

 2 Возрасни+4 деца

80

90

123

160

 3 Возрасни

80

90

123

160

 3 Возрасни+1 дете

80

90

123

160

 3 Возрасни+2 деца

80

90

123

160

 3 Возрасни+3 деца

80

90

123

160

 4 Возрасни

80

90

123

160

 4 Возрасни+1 дете

80

90

123

160

 4 Возрасни+2 деца

80

90

123

160

 5 Возрасни

80

90

123

160

THREE BEDROOMS APARTMENT / RO

 1Возрасен+1 дете

113

145

158

197

 1Возрасен+2 деца

113

145

158

197

 1Возрасен+3 деца

113

145

158

197

 1Возрасен+4 деца

113

145

158

197

 1Возрасен+5 деца

113

145

158

197

 1Возрасен+6 деца

113

145

158

197

 1Возрасен+7 деца

113

145

158

197

 2 Возрасни

113

145

158

197

 2 Возрасни+1 дете 

113

145

158

197

 2 Возрасни+2 деца

113

145

158

197

 2 Возрасни+3 деца

113

145

158

197

 2 Возрасни+4 деца

113

145

158

197

 2 Возрасни+5 деца

113

145

158

197

 2 Возрасни+6 деца

113

145

158

197

 3 Возрасни

113

145

158

197

 3 Возрасни+1 дете

113

145

158

197

 3 Возрасни+2 деца

113

145

158

197

 3 Возрасни+3 деца

113

145

158

197

 3 Возрасни+4 деца

113

145

158

197

 3 Возрасни+5 деца

113

145

158

197

 4 Возрасни

113

145

158

197

 4 Возрасни+1 дете

113

145

158

197

 4 Возрасни+2 деца

113

145

158

197

 4 Возрасни+3 деца

113

145

158

197

 4 Возрасни+4 деца

113

145

158

197

 5 Возрасни

113

145

158

197

 5 Возрасни+1 дете

113

145

158

197

 5 Возрасни+2 деца

113

145

158

197

 5 Возрасни+3 деца

113

145

158

197

 6 Возрасни

113

145

158

197

 6 Возрасни+1 дете

113

145

158

197

 6 Возрасни+2 деца

113

145

158

197

 7 Возрасни

113

145

158

197

Периоди за откажување:

7 дена

7 дена

14 дена

20 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

50%

100%

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

50%

100%

Попуст за рана резервација Периоди за откажување:

14 дена

14 дена

20 дена

-

Попуст за рана резервација Пенали за непојавување:

50%

50%

50%

-

Минимум престој:

-

-

-

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 4-12

   

Доплата за појадок

4,50 €

2,25

   

Доплата за полупансион

12,50 €

6,25

   

 Божиќна вечера / 24.12

20,00 €

10,00

   

 Божиќна вечера / 25.12

38,00 €

19,00

   

Новогодишна вечера

80,00 €

40,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 4-12

       

Цената вклучува користење на внатрешен базен, фитнес, парна бања, сауна, џакузи, WiFi, паркинг и трансфер до лифт станицата

Попуст за рана резервација не важи за период 29.12-01.01:

15 % до 31.10

     
 

10 % до 30.11

     

Дневни попусти:

7=6; 11=9 за престој до 28.12; престој во периодите: 14.12-28.12, 02.01-17.01 и пристигнување во по 24.02

Дневни попусти за Мекедонски пазар:

6=5 за престој до 28.12; престој во периодите: 14.12-28.12, 02.01-17.01 и пристигнување по 24.03

Попустите се комбинираат во период: 24.02-06.04

       

http://www.saintgeorgepalace.com/

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе