Следете нé или притиснете Escape

SAINT GEORGE SKI & SPA - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација:-       25% за резервации направени до 31.08

-       20% за резервации направени до 30.09

-       15% за резервации направени до 31.10

-       10% за резервации направени до 30.11

Дневен попуст:

-       15% попуст за минимум престој 7 ноќи во периодите: 01.12-27.12; 11.01-26.01 и пристигнувања по 12.02

Дневен попуст за Македонски пазар:

-      15% попуст за Минимум престој 6 ноќи во период: 01.12-27.12; 11.01-26.01 и пристигнувања по 12.02

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасен модерен хотел кој располага со ресторан, бар, базен, фризерница, салон за убавина, спа центар, паркинг, детско катче, парна бања, џакузи, сауна

Локација: 2км од ски лифтот, 3км од центарот на Банско

Опис на собите: сат ТВ, телефон, мини бар, интернет, фен, бања, балкон

http://www.stgeorgespabansko.com/

Geolocation

SAINT GEORGE SKI & HOLIDAYS 4*

01.12-20.12; 06.03-30.04

21.12-27.12; 11.01-26.01; 12.02-05.03

03.01-10.01; 27.01-11.02

28.12-02.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL GROUND FLOOR / HB

 1Возрасен+1 дете

45

54

68

107

 2 Возрасни

52

64

80

125

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

47

56

70

110

 2 Возрасни

55

66

82

130

STUDIO GROUND FLOOR / HB

 1Возрасен+1 дете

50

58

74

114

 1Возрасен+2 деца

59

68

87

135

 2 Возрасни

59

68

87

135

 2 Возрасни+1 дете

74

86

108

168

STUDIO / HB

 1Возрасен+1 дете

52

60

76

116

 1Возрасен+2 деца

62

71

89

137

 2 Возрасни

62

71

89

137

 2 Возрасни+1 дете

77

88

111

171

ONE BEDROOM APARTMENT GROUND FLOOR / HB

 1Возрасен+1 дете

64

80

96

141

 1Возрасен+2 деца

80

100

120

177

 1Возрасен+3 деца

89

109

129

186

 2 Возрасни

64

80

96

141

 2 Возрасни+1 дете

80

100

120

177

 2 Возрасни+2 деца

89

109

129

186

 3 Возрасни

86

108

129

191

 3 Возрасни+1 дете

102

128

153

226

 4 Возрасни

109

136

163

240

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

66

84

100

146

 1Возрасен+2 деца

83

105

125

182

 1Возрасен+3 деца

92

115

135

192

 2 Возрасни

66

84

100

146

 2 Возрасни+1 дете

83

105

125

182

 2 Возрасни+2 деца

92

115

135

192

 3 Возрасни

89

114

135

197

 3 Возрасни+1 дете

106

135

161

233

 4 Возрасни

112

143

171

248

TWO BEDROOMS APARTMENT GROUND FLOOR / HB

 1Возрасен+1 дете

105

125

164

237

 1Возрасен+2 деца

105

125

164

237

 1Возрасен+3 деца

105

125

164

237

 1Возрасен+4 деца

118

141

185

267

 1Возрасен+5 деца

127

150

194

276

 2 Возрасни

105

125

164

237

 2 Возрасни+1 дете

105

125

164

237

 2 Возрасни+2 деца

105

125

164

237

 2 Возрасни+3 деца

118

141

185

267

 2 Возрасни+4 деца

127

150

194

276

 3 Возрасни

105

125

164

237

 3 Возрасни+1 дете

105

125

164

237

 3 Возрасни+2 деца

118

141

185

267

 3 Возрасни+3 деца

127

150

194

276

 4 Возрасни

105

125

164

237

 4 Возрасни+1 дете

118

141

185

267

 4 Возрасни+2 деца

127

150

194

276

 5 Возрасни

123

147

193

279

 5 Возрасни+1 дете

136

163

213

308

 6 Возрасни

142

169

222

320

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

119

132

171

246

 1Возрасен+2 деца

119

132

171

246

 1Возрасен+3 деца

119

132

171

246

 1Возрасен+4 деца

133

149

192

277

 1Возрасен+5 деца

143

158

201

286

 2 Возрасни

119

132

171

246

 2 Возрасни+1 дете

119

132

171

246

 2 Возрасни+2 деца

119

132

171

246

 2 Возрасни+3 деца

133

149

192

277

 2 Возрасни+4 деца

143

158

201

286

 3 Возрасни

119

132

171

246

 3 Возрасни+1 дете

119

132

171

246

 3 Возрасни+2 деца

133

149

192

277

 3 Возрасни+3 деца

143

158

201

286

 4 Возрасни

119

132

171

246

 4 Возрасни+1 дете

133

149

192

277

 4 Возрасни+2 деца

143

158

201

286

 5 Возрасни

139

155

201

289

 5 Возрасни+1 дете

154

172

222

320

 6 Возрасни

160

179

231

332

Периоди за откажување

5 дена

7 дена

10 дена

05.12.2018

Пенали за откажување

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

100%

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

100%

Минимум престој

-

-

-

5 ноќи

Доплати

Возрасен

дете 2-12

   

 Божиќна вечера / 25.12

35,00 €

22,50

   

Новогодишна вечера

70,00 €

40,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-12

       

Цената вклучува користење на базен, сауна, арома сауна, џакузи, парна бања, детски клуб, WiFi и трансфер до првата станица.

Попуст за рана резервација:

25 % до 31.08

     
 

20 % до 30.09

     
 

15 % до 31.10

     
 

10 % до 30.11

     

Дневен попуст:

15% попуст за минимум престој 7 ноќи во периодите: 01.12-27.12; 11.01-26.01 и пристигнувања по 12.02

Дневен попуст за Македонски пазар:

15% попуст за Минимум престој 6 ноќи во период: 01.12-27.12; 11.01-26.01 и пристигнувања по 12.02

http://www.stgeorgespabansko.com/

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе