Следете нé или притиснете Escape

SAINT IVAN RILSKI HOTEL & SPA - Хотел

4

Попусти

Попусти за рана резервација за минимум престој од 6 ноќи:

-          20% до 30.09 за престој до 26.12 и пристигнувања по 14.01

-          15% до 30.09 за престој во периодот 27.12-13.01

-          15% до 16.11 за престој до 26.12 пристигнувања по 14.01

-          10% до 16.11 за престој во периодот 27.12-13.01

Дневни попусти:

-          14=12; 10=9; 7=6 за престој во период: 01.12-26.12 и 03.01-31.03

Попустите се комбинираат за престој во период: 01.12-26.12; 14.01-24.01 и пристигнувања по 25.02

-         15% за престој во периодот од 26.01 - 28.02.2019

 

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Луксузен хотел кој располага со парна бања, сауна, фитнес центар, базен, паркинг, интернет, ресторан, таверна, бар, спа центар, конференциска сала, детско катче

Локација: 800м од гондолата, 1500м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 120 соби, опремени со: ТВ, телефон, фрижидер, сеф, бања, балкон во дел од собите

http://www.saintivanrilski.com/

Geolocation

SAINT IVAN RILSKI HOTEL & SPA 4*

27.12-02.01

03.01-13.01; 25.01-24.02

01.12-26.12; 14.01-24.01; 25.02-31.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

120

73

62

 1Возрасен+2 деца

129

82

71

 2 Возрасни

141

82

68

 2 Возрасни+1 дете

150

91

78

 3 Возрасни

192

109

93

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

137

90

79

 1Возрасен+2 деца

150

104

92

 2 Возрасни

164

105

91

 2 Возрасни+1 дете

178

119

105

 3 Возрасни

223

141

124

SAINT IVAN RILSKI APARTMENTS 4*

27.12-02.01

03.01-13.01; 25.01-24.02

01.12-26.12; 14.01-24.01; 25.02-31.03

STUDIO / BB

 1Возрасен+1 дете

143

82

68

 1Возрасен+2 деца

152

91

78

 2 Возрасни

143

82

68

 2 Возрасни+1 дете

152

91

78

 3 Возрасни

161

100

87

STUDIO / HB

 1Возрасен+1 дете

165

105

91

 1Возрасен+2 деца

179

119

105

 2 Возрасни

165

105

91

 2 Возрасни+1 дете

179

119

105

 3 Возрасни

195

135

121

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

157

97

82

 1Возрасен+2 деца

166

106

91

 1Возрасен+3 деца

176

115

100

 2 Возрасни

157

97

82

 2 Возрасни+1 дете

166

106

91

 2 Возрасни+2 деца

176

115

100

 3 Возрасни

176

115

100

 3 Возрасни+1 дете

185

124

109

 4 Возрасни

194

133

119

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

180

120

105

 1Возрасен+2 деца

194

133

119

 1Возрасен+3 деца

207

147

132

 2 Возрасни

180

120

105

 2 Возрасни+1 дете

194

133

119

 2 Возрасни+2 деца

207

147

132

 3 Возрасни

210

149

135

 3 Возрасни+1 дете

223

163

148

 4 Возрасни

239

179

164

Периоди за откажување:

14 дена

5 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100 %

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

100 %

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

4 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

 

parking lot supplement per car per ден

5,00 €

-

 

 Божиќна вечера / 25.12

30,00 €

15,00

 

Новогодишна вечераin main restaurant

82,00 €

41,00

 

Новогодишна вечераin Mehana  децаanove

94,00 €

47,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 6-12

     

Цената вклучува користење на базен, парна бања, сауна, ледена соба и трансфер до првата станица

Во случај на преместување од апартманскиот во хотелскиот дел, на лице место доплата 35 EUR  по лице на лице место (доколку има расположивост)

Попуст за рана резервација за минимум 6 ноќи:

20 % до 30.09 за престој до 26.12 и пристигнувања по 14.01

 

15 % до 30.09 за пресој во период 27.12-13.01

 

15 % до 16.11 за престој до 26.12 пристигнувања по 14.01

 

10 % до 16.11 за престој во период 27.12-13.01

Дневни попусти:

14=12; 10=9; 7=6 за престој во период: 01.12-26.12 и 03.01-31.03

Попустите се комбинираат за престој во период: 01.12-26.12; 14.01-24.01 и пристигнувања по 25.02

http://www.saintivanrilski.com/

     

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

SAINT IVAN RILSKI HOTEL & SPA 4*

27.12-02.01

03.01-13.01; 25.01-24.02

01.12-26.12; 14.01-24.01; 25.02-31.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

120

73

62

 1Возрасен+2 деца

129

82

71

 2 Возрасни

141

82

68

 2 Возрасни+1 дете

150

91

78

 3 Возрасни

192

109

93

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

137

90

79

 1Возрасен+2 деца

150

104

92

 2 Возрасни

164

105

91

 2 Возрасни+1 дете

178

119

105

 3 Возрасни

223

141

124

SAINT IVAN RILSKI APARTMENTS 4*

27.12-02.01

03.01-13.01; 25.01-24.02

01.12-26.12; 14.01-24.01; 25.02-31.03

STUDIO / BB

 1Возрасен+1 дете

143

82

68

 1Возрасен+2 деца

152

91

78

 2 Возрасни

143

82

68

 2 Возрасни+1 дете

152

91

78

 3 Возрасни

161

100

87

STUDIO / HB

 1Возрасен+1 дете

165

105

91

 1Возрасен+2 деца

179

119

105

 2 Возрасни

165

105

91

 2 Возрасни+1 дете

179

119

105

 3 Возрасни

195

135

121

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

157

97

82

 1Возрасен+2 деца

166

106

91

 1Возрасен+3 деца

176

115

100

 2 Возрасни

157

97

82

 2 Возрасни+1 дете

166

106

91

 2 Возрасни+2 деца

176

115

100

 3 Возрасни

176

115

100

 3 Возрасни+1 дете

185

124

109

 4 Возрасни

194

133

119

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

180

120

105

 1Возрасен+2 деца

194

133

119

 1Возрасен+3 деца

207

147

132

 2 Возрасни

180

120

105

 2 Возрасни+1 дете

194

133

119

 2 Возрасни+2 деца

207

147

132

 3 Возрасни

210

149

135

 3 Возрасни+1 дете

223

163

148

 4 Возрасни

239

179

164

Периоди за откажување:

14 дена

5 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100 %

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

100 %

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

4 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

 

parking lot supplement per car per ден

5,00 €

-

 

 Божиќна вечера / 25.12

30,00 €

15,00

 

Новогодишна вечераin main restaurant

82,00 €

41,00

 

Новогодишна вечераin Mehana  децаanove

94,00 €

47,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 6-12

     

Цената вклучува користење на базен, парна бања, сауна, ледена соба и трансфер до првата станица

Во случај на преместување од апартманскиот во хотелскиот дел, на лице место доплата 35 EUR  по лице на лице место (доколку има расположивост)

Попуст за рана резервација за минимум 6 ноќи:

20 % до 30.09 за престој до 26.12 и пристигнувања по 14.01

 

15 % до 30.09 за пресој во период 27.12-13.01

 

15 % до 16.11 за престој до 26.12 пристигнувања по 14.01

 

10 % до 16.11 за престој во период 27.12-13.01

Дневни попусти:

14=12; 10=9; 7=6 за престој во период: 01.12-26.12 и 03.01-31.03

Попустите се комбинираат за престој во период: 01.12-26.12; 14.01-24.01 и пристигнувања по 25.02

http://www.saintivanrilski.com/

     

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе