Следете нé или притиснете Escape

SUNRISE - Хотел

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          20%  за резервации направени до 15.09

-          15% за резервации направени до 31.10

-          10% за резервации направени до 10.12

-          10%  за престој во период од 10 - 25.01.2019 

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за пристигнување во периодите: 22.12-28.12; 02.01-09.03

-          5=4; 7=5; 14=10 за пристигнување во периодите: 01.12-21.12 & 10.03-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел со традиционална архитектура. Располага со спа центар (затворен базен, теретана, сауна, масажи), интернет, детско игралиште. Прекрасно место за зимски одмор

Локација: 450м од гондолата, 900м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 57 апартманите, опремени со: ТВ, телефон, интернет со доплата, софа, кујнско катче, фрижидер, фен, бања

http://hotelsunrisebansko.com/

Geolocation

SUNRISE 4*

28.12-01.01

02.01-09.01; 25.01-16.02

22.12-28.12; 10.01-25.01; 17.02-09.03

01.12-21.12; 10.03-31.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STUDIO / BB

STD 1Возрасен+1 дете

94

57

47

45

STD 1Возрасен+2 деца

121

73

60

58

STD 2Возрасни

105

64

52

50

STD 2 Возрасни+1 дете

131

80

66

63

STD 3 Возрасни

142

86

71

68

STUDIO GOLD PROGRAM / BB

STD 1Возрасен+1 дете

113

74

62

60

STD 1Возрасен+2 деца

144

94

79

76

STD 2 Возрасни

125

82

68

66

STD 2 Возрасни+1 дете

157

103

86

83

STD 3 Возрасни

169

111

92

89

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

101

62

51

47

APP 1Возрасен+2 деца

128

79

66

60

APP 1Возрасен+3 деца

128

79

66

60

APP 2 Возрасни

112

68

57

52

APP 2 Возрасни+1 дете

140

86

71

66

APP 2 Возрасни+2 деца

140

86

71

66

APP 3 Возрасни

151

92

77

71

APP 3 Возрасни+1 дете

184

113

94

87

APP 4 Возрасни

190

116

97

89

ONE BEDROOM APART GOLD PROGRAM / BB

APP 1Возрасен+1 дете

119

80

68

64

APP 1Возрасен+2 деца

152

102

87

81

APP 1Возрасен+3 деца

152

102

87

81

APP 2 Возрасни

132

89

75

71

APP 2 Возрасни+1 дете

165

111

94

88

APP 2 Возрасни+2 деца

165

111

94

88

APP 3 Возрасни

179

120

102

95

APP 3 Возрасни+1 дете

218

147

124

117

APP 4 Возрасни

225

151

128

120

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

178

109

89

85

APP 1Возрасен+2 деца

178

109

89

85

APP 1Возрасен+3 деца

178

109

89

85

APP 1Возрасен+4 деца

205

124

102

98

APP 1Возрасен+5 деца

205

124

102

98

APP 2 Возрасни

189

115

94

90

APP 2 Возрасни+1 дете

189

115

94

90

APP 2 Возрасни+2 деца

189

115

94

90

APP 2 Возрасни+3 деца

215

131

108

103

APP 2 Возрасни+4 деца

215

131

108

103

APP 3 Возрасни

199

121

100

95

APP 3 Возрасни+1 дете

199

121

100

95

APP 3 Возрасни+2 деца

225

137

113

108

APP 3 Возрасни+3 деца

225

137

113

108

APP 4 Возрасни

210

128

105

100

APP 4 Возрасни+1 дете

236

144

118

113

APP 4 Возрасни+2 деца

236

144

118

113

APP 5 Возрасни

246

150

123

118

APP 5 Возрасни+1 дете

273

166

136

130

APP 6 Возрасни

283

172

142

135

TWO BEDROOMS APART GOLD PROGRAM / BB

APP 1Возрасен+1 дете

194

140

116

112

APP 1Возрасен+2 деца

194

140

116

112

APP 1Возрасен+3 деца

194

140

116

112

APP 1Возрасен+4 деца

222

160

133

129

APP 1Возрасен+5 деца

222

160

133

129

APP 2 Возрасни

205

148

123

119

APP 2 Возрасни+1 дете

205

148

123

119

APP 2 Возрасни+2 деца

205

148

123

119

APP 2 Возрасни+3 деца

234

168

140

136

APP 2 Возрасни+4 деца

234

168

140

136

APP 3 Возрасни

217

156

130

126

APP 3 Возрасни+1 дете

217

156

130

126

APP 3 Возрасни+2 деца

245

176

147

142

APP 3 Возрасни+3 деца

245

176

147

142

APP 4 Возрасни

228

164

137

132

APP 4 Возрасни+1 дете

257

185

154

149

APP 4 Возрасни+2 деца

257

185

154

149

APP 5 Возрасни

268

193

161

155

APP 5 Возрасни+1 дете

296

213

178

172

APP 6 Возрасни

308

222

185

179

MEZONET / BB

APP 1Возрасен+1 дете

220

134

110

105

APP 1Возрасен+2 деца

220

134

110

105

APP 1Возрасен+3 деца

220

134

110

105

APP 1Возрасен+4 деца

220

134

110

105

APP 1Возрасен+5 деца

246

150

123

118

APP 1Возрасен+6 деца

246

150

123

118

APP 2 Возрасни

231

140

115

110

APP 2 Возрасни+1 дете

231

140

115

110

APP 2 Возрасни+2 деца

231

140

115

110

APP 2 Возрасни+3 деца

231

140

115

110

APP 2 Возрасни+4 деца

257

156

128

123

APP 2 Возрасни+4 деца

257

156

128

123

APP 3 Возрасни

241

147

121

115

APP 3 Возрасни+1 дете

241

147

121

115

APP 3 Возрасни+2 деца

241

147

121

115

APP 3 Возрасни+3 деца

267

163

134

128

APP 3 Возрасни+4 деца

267

163

134

128

APP 4 Возрасни

252

153

126

120

APP 4 Возрасни+1 дете

252

153

126

120

APP 4 Возрасни+2 деца

278

169

139

133

APP 4 Возрасни+3 деца

278

169

139

133

APP 5 Возрасни

262

160

131

125

APP 5 Возрасни+1 дете

288

176

144

138

APP 5 Возрасни+2 деца

288

176

144

138

APP 6 Возрасни

299

182

149

143

APP 6 Возрасни+1 дете

325

198

163

155

APP 7 Возрасни

336

204

168

161

Периоди за откажување

25 дена

7 дена

7 дена

5 дена

Пенали за откажување

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување

100%

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

3 ноќи

-

-

-

Доплати

Возрасен

дете 6-13

дете 0-5 *

*необврзувачки

Доплата за полупансион

8,00 €

3,50

-

 

 Божиќна вечера / 25.12

20,00 €

10,00

5,00

 

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00

10,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

 

 деца 6-13

       

Цената вклучува користење на внатрешен базен, сауна. Фитнес, парна бања, детско катче, WifI и трансфер до ски станицата

Попуст за рана резервација:

20 % до 15.09

     
 

15 % до 31.10

     
 

10 % до 10.12

     

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за пристигнување во периодите: 22.12-28.12; 02.01-09.03

 

5=4; 7=5; 14=10 за пристигнување во периодите: 01.12-21.12 & 10.03-31.03

GOLD PROGRAM:

       

1. бесплатно користење на минибар и овошје во собата /дополнувано секој ден/

       

2. бесплатен сеф

       

3. еднократно користење на cave jaccuzi  за престој од минимум 7 ноќи GOLD /само за полнолетни./

   

4. соба со поглед на планина

       

5. трансфер до ски лифтот

     

6. бесплатен подземен паркинг

       

7. 15% попуст на пијалоци од лобито, ресторантот како и спа услугите

   

8. послужување појадок во соба (на барање)

       

9. Вино за добредојде

       

http://hotelsunrisebansko.com/

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

SUNRISE 4*

28.12-01.01

02.01-09.01; 25.01-16.02

22.12-28.12; 10.01-25.01; 17.02-09.03

01.12-21.12; 10.03-31.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STUDIO / BB

STD 1Возрасен+1 дете

94

57

47

45

STD 1Возрасен+2 деца

121

73

60

58

STD 2Возрасни

105

64

52

50

STD 2 Возрасни+1 дете

131

80

66

63

STD 3 Возрасни

142

86

71

68

STUDIO GOLD PROGRAM / BB

STD 1Возрасен+1 дете

113

74

62

60

STD 1Возрасен+2 деца

144

94

79

76

STD 2 Возрасни

125

82

68

66

STD 2 Возрасни+1 дете

157

103

86

83

STD 3 Возрасни

169

111

92

89

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

101

62

51

47

APP 1Возрасен+2 деца

128

79

66

60

APP 1Возрасен+3 деца

128

79

66

60

APP 2 Возрасни

112

68

57

52

APP 2 Возрасни+1 дете

140

86

71

66

APP 2 Возрасни+2 деца

140

86

71

66

APP 3 Возрасни

151

92

77

71

APP 3 Возрасни+1 дете

184

113

94

87

APP 4 Возрасни

190

116

97

89

ONE BEDROOM APART GOLD PROGRAM / BB

APP 1Возрасен+1 дете

119

80

68

64

APP 1Возрасен+2 деца

152

102

87

81

APP 1Возрасен+3 деца

152

102

87

81

APP 2 Возрасни

132

89

75

71

APP 2 Возрасни+1 дете

165

111

94

88

APP 2 Возрасни+2 деца

165

111

94

88

APP 3 Возрасни

179

120

102

95

APP 3 Возрасни+1 дете

218

147

124

117

APP 4 Возрасни

225

151

128

120

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

178

109

89

85

APP 1Возрасен+2 деца

178

109

89

85

APP 1Возрасен+3 деца

178

109

89

85

APP 1Возрасен+4 деца

205

124

102

98

APP 1Возрасен+5 деца

205

124

102

98

APP 2 Возрасни

189

115

94

90

APP 2 Возрасни+1 дете

189

115

94

90

APP 2 Возрасни+2 деца

189

115

94

90

APP 2 Возрасни+3 деца

215

131

108

103

APP 2 Возрасни+4 деца

215

131

108

103

APP 3 Возрасни

199

121

100

95

APP 3 Возрасни+1 дете

199

121

100

95

APP 3 Возрасни+2 деца

225

137

113

108

APP 3 Возрасни+3 деца

225

137

113

108

APP 4 Возрасни

210

128

105

100

APP 4 Возрасни+1 дете

236

144

118

113

APP 4 Возрасни+2 деца

236

144

118

113

APP 5 Возрасни

246

150

123

118

APP 5 Возрасни+1 дете

273

166

136

130

APP 6 Возрасни

283

172

142

135

TWO BEDROOMS APART GOLD PROGRAM / BB

APP 1Возрасен+1 дете

194

140

116

112

APP 1Возрасен+2 деца

194

140

116

112

APP 1Возрасен+3 деца

194

140

116

112

APP 1Возрасен+4 деца

222

160

133

129

APP 1Возрасен+5 деца

222

160

133

129

APP 2 Возрасни

205

148

123

119

APP 2 Возрасни+1 дете

205

148

123

119

APP 2 Возрасни+2 деца

205

148

123

119

APP 2 Возрасни+3 деца

234

168

140

136

APP 2 Возрасни+4 деца

234

168

140

136

APP 3 Возрасни

217

156

130

126

APP 3 Возрасни+1 дете

217

156

130

126

APP 3 Возрасни+2 деца

245

176

147

142

APP 3 Возрасни+3 деца

245

176

147

142

APP 4 Возрасни

228

164

137

132

APP 4 Возрасни+1 дете

257

185

154

149

APP 4 Возрасни+2 деца

257

185

154

149

APP 5 Возрасни

268

193

161

155

APP 5 Возрасни+1 дете

296

213

178

172

APP 6 Возрасни

308

222

185

179

MEZONET / BB

APP 1Возрасен+1 дете

220

134

110

105

APP 1Возрасен+2 деца

220

134

110

105

APP 1Возрасен+3 деца

220

134

110

105

APP 1Возрасен+4 деца

220

134

110

105

APP 1Возрасен+5 деца

246

150

123

118

APP 1Возрасен+6 деца

246

150

123

118

APP 2 Возрасни

231

140

115

110

APP 2 Возрасни+1 дете

231

140

115

110

APP 2 Возрасни+2 деца

231

140

115

110

APP 2 Возрасни+3 деца

231

140

115

110

APP 2 Возрасни+4 деца

257

156

128

123

APP 2 Возрасни+4 деца

257

156

128

123

APP 3 Возрасни

241

147

121

115

APP 3 Возрасни+1 дете

241

147

121

115

APP 3 Возрасни+2 деца

241

147

121

115

APP 3 Возрасни+3 деца

267

163

134

128

APP 3 Возрасни+4 деца

267

163

134

128

APP 4 Возрасни

252

153

126

120

APP 4 Возрасни+1 дете

252

153

126

120

APP 4 Возрасни+2 деца

278

169

139

133

APP 4 Возрасни+3 деца

278

169

139

133

APP 5 Возрасни

262

160

131

125

APP 5 Возрасни+1 дете

288

176

144

138

APP 5 Возрасни+2 деца

288

176

144

138

APP 6 Возрасни

299

182

149

143

APP 6 Возрасни+1 дете

325

198

163

155

APP 7 Возрасни

336

204

168

161

Периоди за откажување

25 дена

7 дена

7 дена

5 дена

Пенали за откажување

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување

100%

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

3 ноќи

-

-

-

Доплати

Возрасен

дете 6-13

дете 0-5 *

*необврзувачки

Доплата за полупансион

8,00 €

3,50

-

 

 Божиќна вечера / 25.12

20,00 €

10,00

5,00

 

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00

10,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

1,00

 

 деца 6-13

       

Цената вклучува користење на внатрешен базен, сауна. Фитнес, парна бања, детско катче, WifI и трансфер до ски станицата

Попуст за рана резервација:

20 % до 15.09

     
 

15 % до 31.10

     
 

10 % до 10.12

     

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за пристигнување во периодите: 22.12-28.12; 02.01-09.03

 

5=4; 7=5; 14=10 за пристигнување во периодите: 01.12-21.12 & 10.03-31.03

GOLD PROGRAM:

       

1. бесплатно користење на минибар и овошје во собата /дополнувано секој ден/

       

2. бесплатен сеф

       

3. еднократно користење на cave jaccuzi  за престој од минимум 7 ноќи GOLD /само за полнолетни./

   

4. соба со поглед на планина

       

5. трансфер до ски лифтот

     

6. бесплатен подземен паркинг

       

7. 15% попуст на пијалоци од лобито, ресторантот како и спа услугите

   

8. послужување појадок во соба (на барање)

       

9. Вино за добредојде

       

http://hotelsunrisebansko.com/

       

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе