Следете нé или притиснете Escape

TANNЕ - Хотел

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации направени до 31.10

-          10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6 за престој во периодот 05.01-09.02

-          7=5 за престој до 22.12 и пристигнувања после 24.02

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Изграден во традиционален стил кој располага со кафе бар, бар, интернет, паркинг, фитнес центар, внатрешен базен, сауна, детско игралиште, конференциска сала

Локација: 300м од гондолата, 900м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 25 соби, опремени со: ТВ, телефон, мини бар, сеф, бања

http://hotel-tanne.com/index_en.php

Geolocation

TANNE 4*

01.12-22.12; 06.01-09.02; 24.02-30.04

23.12-05.01

10.02-23.02

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

 1Возрасен +1Дете

48

70

55

 1Возрасен +2Деца

64

93

73

 2Возрасни

64

93

73

 2Возрасни+1Дете

64

93

73

 3Возрасни

86

126

98

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен +1Дете

87

127

98

 1Возрасен +2Деца

87

127

98

 1Возрасен +3Деца

112

163

128

 2Возрасни

87

127

98

 2Возрасни+1Дете

87

127

98

 2Возрасни+2Деца

112

163

128

 3Возрасни

87

127

98

 3Возрасни+1Дете

112

163

128

Период за откажување:

7 дена

7 дена

7 дена

Пенали за откажување:

3 ноќи

100 %

3 ноќи

Пенали за непојавување:

100 %

100 %

100 %

Минимум престој:

-

-

-

ДОПЛАТИ:

Возрасни

Деца 6-12

 

Доплата за полупансион

11,00 €

5,50

 

Божиќна вечера / 25.12

25,00 €

12,50

 

Новогодишна вечера

90,00 €

45,00

 

Туристичка такса по лице дневно

0,00 €

0,00

 

Деца 6-12

     

* price including use of sauna, fitness, steam bath and swimming pool

   

Попуст за рана резервација:

15 % до 31.10

   
 

10 % до 30.11

   

Дневни попусти:

7=6 за престој во период 05.01-09.02

 

7=5 за престој до 22.12 и пристигнувања по 24.02

http://hotel-tanne.com/index_en.php

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

TANNE 4*

01.12-22.12; 06.01-09.02; 24.02-30.04

23.12-05.01

10.02-23.02

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

 1Возрасен +1Дете

48

70

55

 1Возрасен +2Деца

64

93

73

 2Возрасни

64

93

73

 2Возрасни+1Дете

64

93

73

 3Возрасни

86

126

98

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен +1Дете

87

127

98

 1Возрасен +2Деца

87

127

98

 1Возрасен +3Деца

112

163

128

 2Возрасни

87

127

98

 2Возрасни+1Дете

87

127

98

 2Возрасни+2Деца

112

163

128

 3Возрасни

87

127

98

 3Возрасни+1Дете

112

163

128

Период за откажување:

7 дена

7 дена

7 дена

Пенали за откажување:

3 ноќи

100 %

3 ноќи

Пенали за непојавување:

100 %

100 %

100 %

Минимум престој:

-

-

-

ДОПЛАТИ:

Возрасни

Деца 6-12

 

Доплата за полупансион

11,00 €

5,50

 

Божиќна вечера / 25.12

25,00 €

12,50

 

Новогодишна вечера

90,00 €

45,00

 

Туристичка такса по лице дневно

0,00 €

0,00

 

Деца 6-12

     

* price including use of sauna, fitness, steam bath and swimming pool

   

Попуст за рана резервација:

15 % до 31.10

   
 

10 % до 30.11

   

Дневни попусти:

7=6 за престој во период 05.01-09.02

 

7=5 за престој до 22.12 и пристигнувања по 24.02

http://hotel-tanne.com/index_en.php

       

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе