Следете нé или притиснете Escape

VALEVITSATA - Хотел

3
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со ресторан, бар, сауна, парна бања, џакузи, масажи, зона за релаксирање

Локација: 400м од гондолата, 600м од центарот на Банско

Опис на собите: кабелска ТВ, мини бар, фен, бања, балкон во дел од собите

http://www.banskocity.bg/guest-houses/ensemble-valevitsata-bansko_en

VALEVITSATA 3*

24.12-27.12; 15.01-31.03

28.12-03.01

04.01-14.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

31

50

34

 1Возрасен+2 деца

40

59

43

 2 Возрасни

31

50

34

 2 Возрасни+1 дете

40

59

43

 3 Возрасни

44

64

48

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

40

64

46

 1Возрасен+2 деца

51

75

57

 2 Возрасни

40

64

46

 2 Возрасни+1 дете

51

75

57

 3 Возрасни

57

81

63

JUNOR SUITE / BB

 1Возрасен+1 дете

51

83

57

 1Возрасен+2 деца

51

83

57

 2 Возрасни

51

83

57

 2 Возрасни+1 дете

51

83

57

 3 Возрасни

51

83

57

JUNOR SUITE / HB

 1Возрасен+1 дете

62

91

73

 1Возрасен+2 деца

62

91

73

 2 Возрасни

62

91

73

 2 Возрасни+1 дете

62

91

73

 3 Возрасни

62

91

73

SUITE WITH FIRE PLACE / BB

 1Возрасен+1 дете

63

100

86

 1Возрасен+2 деца

63

100

86

 1Возрасен+3 деца

63

100

86

 2 Возрасни

63

100

86

 2 Возрасни+1 дете

63

100

86

 2 Возрасни+2 деца

63

100

86

 3 Возрасни

63

100

86

SUITE WITH FIRE PLACE / HB

 1Возрасен+1 дете

79

116

105

 1Возрасен+2 деца

79

116

105

 1Возрасен+3 деца

79

116

105

 2 Возрасни

79

116

105

 2 Возрасни+1 дете

79

116

105

 2 Возрасни+2 деца

79

116

105

 3 Возрасни

79

116

105

FAMILY SUITE / BB

 1Возрасен+1 дете

74

106

97

 1Возрасен+2 деца

74

106

97

 1Возрасен+3 деца

74

106

97

 2 Возрасни

74

106

97

 2 Возрасни+1 дете

74

106

97

 2 Возрасни+2 деца

74

106

97

 3 Возрасни

74

106

97

FAMILY SUITE / HB

 1Возрасен+1 дете

84

128

116

 1Возрасен+2 деца

84

128

116

 1Возрасен+3 деца

84

128

116

 2 Возрасни

84

128

116

 2 Возрасни+1 дете

84

128

116

 2 Возрасни+2 деца

84

128

116

 3 Возрасни

84

128

116

Периоди за откажување:

3 дена

7 дена

5 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

100 %

1st ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 %

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 5-12

 

 Божиќна вечера / 25.12

25,00 €

12,00

 

Новогодишна вечера

45,00 €

22,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 5-12

     

Цената вклучува користење на сауна и WiFi

http://www.banskocity.bg/guest-houses/ensemble-valevitsata-bansko_en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе