Следете нé или притиснете Escape

VIEN FAMILY HOTEL - Хотел

3

Попусти

Попуст за рана резервација (не важи за период 23.12-07.01):

-           10% за резервации направени до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за пристигнувања по 08.01     

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мало, семејно хотелче кое располага со сауна, паркинг и мал ресторан

Локација: 400м од жичарата, 100м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 10 соби, опремени со: кабелска ТВ, интернет, фрижидер, бања

http://vien.bansko.org/

VIEN FAMILY HOTEL 3*

10.12-26.12; 11.03-30.04

08.01-10.03

27.12-07.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ДОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DOUBLE STANDARD / BB

 1Возрасен+1 дете

24

26

43

 1Возрасен+2 деца

32

34

57

 2 Возрасни

32

34

57

 2 Возрасни+1 дете   

40

43

71

 3 Возрасни

45

48

80

Период за откажување

1 дена

3 дена

5 дена

Пенали за откажување:

1st ноќ

1st ноќ

100% of booked stay

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 4-14

 

Доплата за полупансион

10,00 €

5,00

 

Трансфер до ски станицата по правец

1,00 €

1,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца  4-14

     

Попуст за рана резервација (не важи за период 23.12-07.01):

10 % до 30.11

   

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за пристигнувања по 08.01

http://vien.bansko.org/

     

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе