Следете нé или притиснете Escape

APARTHOTEL BOROVETS GARDENS - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10%  за резервации направени до 31.10

Дневни попусти:

-         7=6 за престој до 25.12 и пристигнувања по 05.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Апартманскиот комплекс располага со интернет, паркинг, бар, сауна, остава за ски опрема

Локација: во стариот центар на Боровец, на 650м од гондолата.

Опис на собите: апартманите се опремени со: целосно опремена кујна, балкон, трпезариска маса, ТВ

http://flora-hotel.net/en/borovets-gardens.php

Geolocation

APARTHOTEL BOROVETS GARDENS 3*

26.12-03.01

04.01-04.03

18.12-25.12; 05.03-11.03

01.12-17.12; 12.03-31.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА САМО НАЕМ

STUDIO / RO

 1Возрасен+1 дете

74

44

40

34

 1Возрасен+2 деца

74

44

40

34

 2 Возрасни

74

44

40

34

 2 Возрасни+1 дете

74

44

40

34

 3 Возрасни

93

56

50

43

ONE BEDROOM APARTMENT / RO

 1Возрасен+1 дете

86

56

51

46

 1Возрасен+2 деца

86

56

51

46

 1Возрасен+3 деца

94

61

56

50

 2 Возрасни

86

56

51

46

 2 Возрасни+1 дете

86

56

51

46

 2 Возрасни+2 деца

94

61

56

50

 3 Возрасни

107

70

64

57

 3 Возрасни+1 дете

107

70

64

57

 4 Возрасни

128

84

77

68

TWO BEDROOMS APP / RO

 1Возрасен+1 дете

108

74

70

59

 1Возрасен+2 деца

108

74

70

59

 1Возрасен+3 деца

108

74

70

59

 1Возрасен+4 деца

108

74

70

59

 1Возрасен+5 деца

114

78

73

62

 2 Возрасни

108

74

70

59

 2 Возрасни+1 дете

108

74

70

59

 2 Возрасни+2 деца

108

74

70

59

 2 Возрасни+3 деца

108

74

70

59

 2 Возрасни+4 деца

114

78

73

62

 3 Возрасни

108

74

70

59

 3 Возрасни+1 дете

108

74

70

59

 3 Возрасни+2 деца

108

74

70

59

 3 Возрасни+3 деца

114

78

73

62

 4 Возрасни

108

74

70

59

 4 Возрасни+1 дете

108

74

70

59

 4 Возрасни+2 деца

114

78

73

62

 5 Возрасни

122

83

78

67

 5 Возрасни+1 дете

122

83

78

67

 6 Возрасни

135

93

87

74

Периоди за откажување:

28 дена

7 дена

5 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100 %

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за непојавување:

100%

Втора ноќ

Втора ноќ

Втора ноќ

Минимум престој:

-

-

   

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-12

       

Цената вклучува користење на базен

       

Попуст за рана резервација:

10 % до 31.10

     

Дневни попусти:

 7=6 за престој до 25.12 и пристигнувања по 05.03

http://flora-hotel.net/en/borovets-gardens.php

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе