Следете нé или притиснете Escape

BOR - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации направени до 30.09

-          10% за резервации направени до 31.10

Дневни попусти:

-          7=6; 11=9 за пристигнување во периодите: 08.01-31.01; 21.02-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Бор е еден од првите хотели во Боровец. Реновиран е во 2016 година. Располага со интернет во јавните простории, ресторан, бар,

Локација: во стариот центар на ресортот, на само 600м од ски лифтот и на 600м од новиот центар

Опис на собите: вкупно 51 соби, опремени со: 2 легла, кабловска ТВ, мини фрижидер, бања

http://hotelbor-borovets.com/en.html

Geolocation

BOR 3*

29.12-02.01

24.12-28.12; 03.01-07.01; 01.02-20.02

01.12-23.12; 08.01-31.01; 21.02-31.03

Цените се дадени по соба по ноќ на база моќевање со појадок

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

64

43

38

 1Возрасен+2 деца

83

56

49

 2 Возрасни

78

52

46

 2 Возрасни+1 дете

97

66

57

 3 Возрасни

109

73

64

Периоди за откажување:

21 дена

7 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100 %

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

Втора ноќ

100%

Втора ноќ

Минимум престој:

3 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 3-13

 

Доплата за полупансион

6,80 €

3,40

 

 Божиќна вечера / 25.12

22,00 €

11,00

 

Новогодишна вечера

46,00 €

23,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 3-13

     

Цената вклучува интернет и трансфер до ски станицата

     

Попуст за рана резервација:

15 % до 30.09

   
 

10 % до 31.10

   

Дневни попусти:

 7=6; 11=9 за пристигнување во периодите: 08.01-31.01; 21.02-31.03

http://hotelbor-borovets.com/en.html

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе