Следете нé или притиснете Escape

BOROVETS HILLS - Хотел

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасен и луксузен хотел кој располага со базен, парна бања, фитнес центар, ресторан,

Локација: 100м од ски терените во Боровец

Опис на собите: вкупно 65 соби, опремени со: минибар, сеф, кабелска ТВ, телефон, интернет, бања

http://www.borovetshills-bg.com/index.php

BOROVETS HILLS 5*

01.01-19.01; 10.02-16.02

28.12-31.12

20.01-09.02; 17.02-23.02

10.12-27.12; 24.02-30.04

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

DBL STANDART / HB

SGL

82

196

68

55

 1ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

93

157

78

62

 1ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА

116

196

97

78

 2ВОЗРАСНИ

116

196

97

78

 2ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

140

235

116

93

 3ВОЗРАСНИ

157

265

131

105

STUDIO / HB

137

215

111

89

SGL

137

215

111

89

 1ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

109

172

88

71

 1ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА

137

215

111

89

 1ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА

192

302

155

124

 2ВОЗРАСНИ

137

215

111

89

 2ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

164

259

133

107

 2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА

192

302

155

124

 3ВОЗРАСНИ

185

291

149

120

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

149

229

124

99

SGL

149

229

124

99

 1ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

149

229

124

99

 1ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА

149

229

124

99

 1ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА

179

275

149

119

 2ВОЗРАСНИ

149

229

124

99

 2ВОЗРАСНИ+1ДЕЦА

179

275

149

119

 2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА

209

321

174

139

 3ВОЗРАСНИ

202

309

168

134

TWO BEDROOMs APARTMENT / HB

203

283

178

143

SGL

203

283

178

143

 1ВОЗРАСНИ+1ДЕЦАD

203

283

178

143

 1ВОЗРАСНИ+2ДЕЦАD

203

283

178

143

 1ВОЗРАСНИ+3ДЕЦАD

203

283

178

143

 1ВОЗРАСНИ+4ДЕЦАD

223

311

196

157

 1ВОЗРАСНИ+5ДЕЦАD

244

339

213

171

 2ВОЗРАСНИ

203

283

178

143

 2ВОЗРАСНИ+1ДЕЦАD

203

283

178

143

 2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦАD

203

283

178

143

 2ВОЗРАСНИ+3ДЕЦАD

223

311

196

157

 2ВОЗРАСНИ+4ДЕЦАD

244

339

213

171

 3ВОЗРАСНИ

203

283

178

143

 3ВОЗРАСНИ+1ДЕЦАD

203

283

178

143

 3ВОЗРАСНИ+2ДЕЦАD

223

311

196

157

Периоди за откажување:

3 дена

10 дена

3 дена

3 дена

Пенали за откажување:

1 ноќ

100% од резервираниот престој

1 ноќ

1 ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100%  од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

   

Новогодишна вечера

77,00 €

38,50

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Деца 4-12

       

* во цената е вклучено: внатрешен бзаен, џакузи, фитнес сала, сауна, парна бања, интернет, паркинг

Попуст за рана резервација:

5 % до 30.11

     

Дневни попусти:

7=6 за престој во периодите: 20.01-09.02 & 24.02-31.03

http://www.borovetshills-bg.com/index.php

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

BOROVETS HILLS 5*

01.01-19.01; 10.02-16.02

28.12-31.12

20.01-09.02; 17.02-23.02

10.12-27.12; 24.02-30.04

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

DBL STANDART

116

196

97

78

 1 Возрасен+1 Дете

93

157

78

62

 1 Возрасен+2деца

116

196

97

78

 2 Возрасни

116

196

97

78

 2 Возрасни+1 Дете

140

235

116

93

 3 Возрасни

157

265

131

105

STUDIO

137

215

111

89

 1 Возрасен+1 Дете

109

172

88

71

 1 Возрасен+2деца

137

215

111

89

 2 Возрасни

137

215

111

89

 2 Возрасни+1 Дете

164

259

133

107

 3 Возрасни

185

291

149

120

ONE BEDROOM APARTMENT

149

229

124

99

 1 Возрасен+1 Дете

149

229

124

99

 1 Возрасен+2деца

149

229

124

99

 1 Возрасен+3деца

179

275

149

119

 2 Возрасни

149

229

124

99

 2 Возрасни+1 Дете

179

275

149

119

 2 Возрасни+2деца

209

321

174

139

 3 Возрасни

202

309

168

134

TWO BEDROOMs APARTMENT

203

283

178

143

 1 Возрасен+1 Дете

203

283

178

143

 1 Возрасен+2деца

203

283

178

143

 1 Возрасен+3деца

203

283

178

143

 1 Возрасен+4деца

223

311

196

157

 1 Возрасен+5деца

244

339

213

171

 2 Возрасни

203

283

178

143

 2 Возрасни+1 Дете

203

283

178

143

 2 Возрасни+2деца

203

283

178

143

 2 Возрасни+3деца

223

311

196

157

 2 Возрасни+4деца

244

339

213

171

 3 Возрасни

203

283

178

143

 3 Возрасни+1 Дете

203

283

178

143

 3 Возрасни+2деца

223

311

196

157

 3 Возрасни+3деца

244

339

213

171

 4 Возрасни

203

283

178

143

 4 Возрасни+1 Дете

223

311

196

157

 4 Возрасни+2деца

244

339

213

171

 5 Возрасни

238

332

209

167

Периоди за откажување:

3 дена

10 дена

3 дена

3 дена

Пенали за откажување:

1 ноќ

100% од резервираниот престој

1 ноќ

1 ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100%  од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

   

Новогодишна вечера

77,00 €

38,50

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Деца 4-12

       

* во цената е вклучено: внатрешен бзаен, џакузи, фитнес сала, сауна, парна бања, интернет, паркинг

Попуст за рана резервација:

5 % до 30.11

     

Дневни попусти:

7=6 за престој во периодите: 20.01-09.02 & 24.02-31.03

http://www.borovetshills-bg.com/index.php

       

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе