Следете нé или притиснете Escape

BREZA - MOURA - Хотел

3

Попусти

Попуст за рана резервација:

-       10% за резервации направени до 20.11

Дневни попусти за резервација до 01.12:

-        7=6 за престој во период 15.03-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Breza

Хотелот располага со ресторан, бар, финска сауна

Локација: 100м од ски лифтот, во саиот центар на Боровец

Опис на собите: вкупно 29 соби, опремени со: телефон, ТВ, минибар, бања, балкон во дел од собите

http://borovetz-resort.com/hotel-breza-en.html

 

Mura

Хотелот располага со ресторан, бар, интернет клуб, 2 конференциски сали, детско катче

Локација: 100м од ски лифтот, во самиот центар на Боровец

Опис на хотелот: вкупно 66 соби, опремени со: телефон, ТВ, минибар, бања, балкон во дел од собите

 http://www.borovetz-resort.com/en/hotel-moura/

Geolocation

BREZA 3*

01.12-24.12; 06.01-31.03

25.12-05.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / BB

1Возрасен+1 дете

38

60

1Возрасен+2 деца

50

73

2 Возрасни

50

96

2 Возрасни+1 дете

63

108

3 Возрасни

71

133

DBL STANDART / HB

1Возрасен+1 дете

46

69

1Возрасен+2 деца

62

84

2 Возрасни

62

107

2 Возрасни+1 дете

77

123

3 Возрасни

88

150

JUNIOR SUITE / BB

1Возрасен+1 дете

41

64

1Возрасен+2 деца

55

78

1Возрасен+3 деца

68

91

2 Возрасни

55

100

2 Возрасни+1 дете

68

114

2 Возрасни+2 деца

82

128

3 Возрасни

78

141

3 Возрасни+1 дете

91

155

4 Возрасни

100

182

JUNIOR SUITE / HB

1Возрасен+1 дете

50

72

1Возрасен+2 деца

66

89

1Возрасен+3 деца

83

105

2 Возрасни

66

112

2 Возрасни+1 дете

83

128

2 Возрасни+2 деца

99

145

3 Возрасни

95

158

3 Возрасни+1 дете

111

175

4 Возрасни

123

205

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 3-13

 Божиќна вечера / 25.12

30,00 €

15,00

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 деца 4-12

   

Попуст за рана резервација:

10 % до 20.11

 

Дневни попусти за резервација до 01.12:

 7=6 за престој во период 15.03-31.03

http://borovetz-resort.com/hotel-breza-en.html

 

MOURA 3*

01.12-24.12; 06.01-31.03

25.12-05.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / BB

25

48

1Возрасен+1 дете

38

60

1Возрасен+2 деца

50

73

2 Возрасни

50

96

2 Возрасни+1 дете

63

108

3 Возрасни

71

133

DBL STANDART / HB

31

54

1Возрасен+1 дете

46

69

1Возрасен+2 деца

62

84

2 Возрасни

62

107

2 Возрасни+1 дете

77

123

3 Возрасни

88

150

TRPL WITH BALKONY / BB

27

50

1Возрасен+1 дете

41

64

1Возрасен+2 деца

55

78

1Возрасен+3 деца

68

91

2 Возрасни

55

100

2 Возрасни+1 дете

68

114

2 Возрасни+2 деца

82

128

3 Возрасни

78

141

3 Возрасни+1 дете

91

155

4 Возрасни

100

182

TRPL WITH BALKONY / HB

33

56

1Возрасен+1 дете

50

72

1Возрасен+2 деца

66

89

1Возрасен+3 деца

83

105

2 Возрасни

66

112

2 Возрасни+1 дете

83

128

2 Возрасни+2 деца

99

145

3 Возрасни

95

158

3 Возрасни+1 дете

111

175

4 Возрасни

123

205

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 3-13

 Божиќна вечера / 25.12

30,00 €

15,00

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 деца 4-12

   

Попуст за рана резервација:

10 % до 20.11

 

Дневен попуст за резервација пред 01.12:

 7=6 за престој во период 15.03-31.03

http://www.borovetz-resort.com/en/hotel-moura/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе