Следете нé или притиснете Escape

ELA - Хотел

3

Попусти

Дневни попусти:

-          7=6 за престој во период 05.03-31.03

-          10% за престој од 7 ноќи со пристигнување во сабота

Попустите се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот се наоѓа во центарот на Банско. Едноставен хотел опремен со ресторан, бар, интернет, просторија за релаксирање, теретана, солидна услуга.

Локација: 50м од ски лифтот, 100м од центарот на Боровец

Опис на собите: вкупноо 72 соби, опремени со: телефон, сат ТВ, мини бар, бања, балкон во дел од собите

http://www.hotelela.com/en

Geolocation

ELA 3*

30.11-21.12

22.12-04.01

05.01-22.02

23.02-31.03

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

53

68

58

46

 1Возрасен+2 деца

71

91

78

62

 2 Возрасни

71

91

78

62

 2 Возрасни+1 дете

88

114

97

77

 3 Возрасни

97

125

107

85

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

70

86

75

63

 1Возрасен+2 деца

93

114

100

84

 2 Возрасни

93

114

100

84

 2 Возрасни+1 дете

117

143

125

105

 3 Возрасни

129

157

138

116

Периоди за откажување:

7 дена

7 дена

7 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

100 %

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за откажување:

2 ноќи

100 %

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 4-12

   

 Божиќна вечера / 25.12

35,00 €

17,50

   

Новогодишна вечера

65,00 €

32,50

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 4-12

       

Цената вклучува користење на фитнес, детско катче и WiFi

Дневни попусти:

 7=6 за престој во период 05.03-31.03

 

10% за престој од 7 ноќи со пристигнување со сабота

Попустите се комбинираат

       

http://www.hotelela.com/en

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе