Следете нé или притиснете Escape

EUPHORIA CLUB - Хотел

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Нов луксузен хотел. Располага со комфортни соби, ресторан, бар, интернет, конференциска услуга, спа центар, добар сервис. Идеален избор за незаборавен зимски одмор.

Локација:2км од гондолата, 1,5км од центарот на Боровец

Опис на собите: вкупно 110 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, греење, телефон, мини бар, сеф, интернет, фен, бања, балкон

http://www.borovets-euphoria.com/site/en/main.php

EUPHORIA CLUB 4*

21.12-28.12; 03.01-31.03

29.12-02.01

01.02-22.02

23.02-31.03; 02.12-20.12

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

STUDIO

36

68

43

30

 1 Возрасен+1 дете

73

137

87

59

 1 Возрасен+2 деца

73

137

87

59

 2 Возрасни

73

137

87

59

 2 Возрасни+1 дете

73

137

87

59

ONE BEDROOM APARTMENT

43

84

51

36

 1 Возрасен+1 дете

87

169

103

73

 1 Возрасен+2 деца

87

169

103

73

 1 Возрасен+3 деца

109

197

131

90

 2 Возрасни

87

169

103

73

 2 Возрасни+1 дете

87

169

103

73

 2 Возрасни+2 деца

109

197

131

90

 3 Возрасни

113

219

133

95

 3 Возрасни+1 дете

113

219

133

95

 4 Возрасни

139

270

164

117

TWO BEDROOMS APARTMENT

57

98

71

46

 1 Возрасен+1 дете

171

294

212

137

 1 Возрасен+2 деца

171

294

212

137

 1 Возрасен+3 деца

171

294

212

137

 1 Возрасен+4 деца

194

323

241

154

 2 Возрасни

171

294

212

137

 2 Возрасни+1 дете

171

294

212

137

 2 Возрасни+2 деца

171

294

212

137

 2 Возрасни+3 деца

194

323

241

154

 3 Возрасни

171

294

212

137

 3 Возрасни+1 дете

171

294

212

137

 3 Возрасни+2 деца

194

323

241

154

 4 Возрасни

228

392

283

182

 4 Возрасни+1 дете

228

392

283

182

 5 Возрасни

262

451

325

210

TWO BEDROOMS VILLA

73

123

87

57

 1 Возрасен+1 дете

219

369

260

171

 1 Возрасен+2 деца

219

369

260

171

 1 Возрасен+3 деца

219

369

260

171

 1 Возрасен+4 деца

242

398

288

188

 2 Возрасни

219

369

260

171

 2 Возрасни+1 дете

219

369

260

171

 2 Возрасни+2 деца

219

369

260

171

 2 Возрасни+3 деца

242

398

288

188

 3 Возрасни

219

369

260

171

 3 Возрасни+1 дете

219

369

260

171

 3 Возрасни+2 деца

242

398

288

188

 4 Возрасни

292

492

347

228

 4 Возрасни+1 дете

292

492

347

228

 5 Возрасни

336

566

399

262

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

7 дена

7 дена

Пенали за откажување:

1st ноќ

100 % of booked stay

1st ноќ

2nd ноќ

Периоди за откажување:

3 дена

14 дена

3 дена

3 дена

Пенали за откажување:

2 ноќи

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за непојавување:

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Минимум престој:

-

3 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

   

Доплата за полупансион

11,00 €

9,00

   

 Божиќна вечера/ 25.12

40,00 €

20,00

   

Новогодишна вечера

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-12

       

* Во цената е вклучено: базен, парна бања, сауна, паркинг, превоз до ски лифтови и Wi-Fi

 

Попуст за рана резевација:

20% до 30.09

     
 

10% до 15.11

     

Дневни попусти:

7=6 за престој во периодите: 02.12-28.12; 11.01-31.01 и пристигнувања после 23.02

ден discounts valid for Macedonian market only!:

6=5 6 за престој во периодите : 07.01-31.01  и пристигнувања после 01.03

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

       

http://www.borovets-euphoria.com/site/en/main.php

       

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе