Следете нé или притиснете Escape

FESTA CHAMKORIA - Хотел

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел со традиционална архитектура и модерен дизајн кој располага со: пространи соби, бар, интернет, спа центар, билијард, куглана

Локација: 1400м од центарот на Боровец, 1200м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 48 соби, опремени со: сат ТВ, клима, телефон, сеф, мини бар, фен, бања, балкон

http://www.festachamkoria.com/?lng=en

FESTA  CHAMKORIA 4*

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-13.01

14.01-25.01

26.01-15.02

16.02-04.03

05.03-09.04

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база полупансион

     

DBL STANDART

25

39

73

43

38

44

35

30

 1 Возрасен+1 дете

38

58

109

65

56

67

53

44

 2 Возрасни

50

78

146

87

75

89

71

59

JUNIOR SUITE

30

44

81

49

43

50

40

35

 1 Возрасен+1 дете

59

89

162

98

87

100

80

71

 1 Возрасен+2 деца

59

89

162

98

87

100

80

71

 2 Возрасни

59

89

162

98

87

100

80

71

 2 Возрасни+1 дете

59

89

162

98

87

100

80

71

 2 Возрасни+2 деца

74

111

202

123

108

125

100

88

 3 Возрасни

80

120

219

132

117

135

108

95

 3 Возрасни+1 дете

80

120

219

132

117

135

108

95

ONE BEDROOM APARTMENT

34

51

95

58

50

59

47

41

 1 Возрасен+1 дете

68

103

189

116

100

119

93

82

 1 Возрасен+2 деца

68

103

189

116

100

119

93

82

 2 Возрасни

68

103

189

116

100

119

93

82

 2 Возрасни+1 дете

68

103

189

116

100

119

93

82

 2 Возрасни+2 деца

86

128

237

145

125

148

117

103

 3 Возрасни

92

139

255

157

135

160

126

111

 3 Возрасни+1 дете

92

139

255

157

135

160

126

111

Периоди за откажување:

2 дена

3 дена

21 дена

7 дена

7 дена

5 дена

3 дена

2 дена

Пенали за откажување:

1 ноќ

1 ноќ

100 % од резервираниот престој

1 ноќ

1 ноќ

1st ноќ

1st ноќ

2nd ноќ

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

Минимум престој:

3 ноќи

3 ноќи

5 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 3-13

           

 Божиќна вечера / 25.12

25,00 €

12,00

задолжително

         

Новогодишна вечера

50,00 €

25,00

           

Туристичка такса, по лице, на ден

0,00 €

0,00

           

 деца 3-13

               

* во цената е вклучено: внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес и превоз до ски лифт

         

Попуст за рана резервација:

15 % до 30.09

             
 

10 % до 31.10

             

Дневните попусти важат после 01.12:

7=6 за пристигнување во периодите: 01.12-20.12; 08.01-15.02 и после 05.03.

     

http://www.festachamkoria.com/?lng=en

               
                 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе