Следете нé или притиснете Escape

FESTA WINTER PALACE - Хотел

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Се наоѓа во самиот центар на Боровец, покрај ски лифтот. Прекрасен стил и удобност, пространи соби, ресторани и барови. Располага и со ноќен клуб, собна услуга, спа центар, висококвалитетна услуга.

Локација: 100м од гондолата, во центарот на Боровец

Опис на собите: вкупно 66 соби, опремени со: сат ТВ, клима, телефон, интернет, мини бар, сеф, балкон, фен, бања

http://festawinterpalace.com/?lng=en

FESTA WINTER PALACE 5*

01.12-20.12; 05.03-09.04

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-13.01; 26.01-15.02

14.01-25.01

16.02-04.03

DBL STANDART / BB

DBL 1Возрасен+1 дете

67

89

161

103

86

84

DBL 1Возрасен+2 деца

89

119

214

137

114

112

DBL 2 Возрасни

89

119

214

137

114

112

DBL 2 Возрасни+1 дете

89

119

214

137

114

112

DBL 3 Возрасни

120

160

289

185

154

151

JUNIOR SUITE / BB

JS 1Возрасен+1 дете

103

137

249

157

130

125

JS 1Возрасен+2 деца

103

137

249

157

130

125

JS 1Возрасен+3 деца

128

171

311

197

162

157

JS 2 Возрасни

103

137

249

157

130

125

JS 2 Возрасни+1 дете

103

137

249

157

130

125

JS 2 Возрасни+2 деца

128

171

311

197

162

157

JS 3 Возрасни

139

185

336

212

175

169

JS 3 Возрасни+1 дете

139

185

336

212

175

169

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

APP 1Возрасен+1 дете

109

148

271

171

141

135

APP 1Возрасен+2 деца

109

148

271

171

141

135

APP 1Возрасен+3 деца

137

185

339

214

177

168

APP 2 Возрасни

109

148

271

171

141

135

APP 2 Возрасни+1 дете

109

148

271

171

141

135

APP 2 Возрасни+2 деца

137

185

339

214

177

168

APP 3 Возрасни

148

200

366

231

191

182

Периоди за откажување:

2 дена

3 дена

21 дена

7 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Прва ноќ

Прва ноќ

Трета ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 3-13

       

Доплата за полупансион

15,00 €

7,00

       

 Божиќна вечера / 25.12

35,00 €

15,00

* Обврзувачка

     

Новогодишна вечера

80,00 €

40,00

       

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

       

 деца 3-13

           

* цените вклучуваат користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, парна

     

Попуст за рана резервација:

15 % до 30.09

         
 

10 % до 31.10

         

Дневни попусти важат по 01.12:

7=6 за пристигнување во периодите: 01.12-20.12; 08.01-15.02 и после 05.03.

 

http://festawinterpalace.com/?lng=en

           

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе