Следете нé или притиснете Escape

FLORA COMPLEX - Хотел

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Традиционална архитектура, модерен дизајн, комфортни соби ресторан, бар, интернет, спа центар, казино, собна услуга, лифт, се само дел од карактеристиките на овој хотел

Локација: во самиот центар на Боровец, 50м од гондолата

Опис на собите: вкупно 102 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, сеф (со доплата), телефон, балкон, бања

http://flora-hotel.net/en/hotel-flora.php

FLORA COMPLEX 4*

26.12-03.01

04.01-04.03

18.12-25.12; 05.03-11.03

01.12-17.12; 12.03-01.04

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

DBL STANDART / HB

59

44

33

27

 1 Возрасен+1 дете

119

89

66

55

 1 Возрасен+2 деца

119

89

66

55

 2 Возрасни

119

89

66

55

 2 Возрасни+1 дете

119

89

66

55

STUDIO

129

99

78

65

 1 Возрасен+1 дете

129

99

78

65

 1 Возрасен+2 деца

129

99

78

65

 2 Возрасни

129

99

78

65

 2 Возрасни+1 дете

129

99

78

65

 3 Возрасни

174

134

105

88

ONE BEDROOM APARTMENT

152

116

95

79

 1 Возрасен+1 дете

152

116

95

79

 1 Возрасен+2 деца

152

116

95

79

 1 Возрасен+3 деца

182

140

114

94

 2 Возрасни

152

116

95

79

 2 Возрасни+1 дете

152

116

95

79

 2 Возрасни+2 деца

182

140

114

94

 3 Возрасни

205

157

128

106

 3 Возрасни+1 дете

205

157

128

106

 4 Возрасни

258

198

161

134

Периоди за откажување:

28 дена

7 дена

5 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

   

 Божиќна вечера / 25.12

35,00 €

17,00

   

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-12

       

* во цената е вклучено: внатрешен базен и фитнес сала

       

Попуст за рана резервација:

10 % до 31.10

     

Дневните попусти важат после  01.11:

7=6 за уплати до 25.12 и пристигнувања после 05.03

http://flora-hotel.net/en/hotel-flora.php

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе