Следете нé или притиснете Escape

FLORA MAIN BUILDING - Хотел

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15 % за резервации до 31.10

-          10 % за резервации до 30.11

Дневни попусти за резервации направени после 01.12:

-          7=6; 10=8 за пристигнувања после 04.03

Дневни попусти за македонскиот пазар, за резервации направени после 01.12:

-          6=5 за пристигнувања после 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Традиционална архитектура, модерен дизајн, комфортни соби ресторан, бар, интернет, спа центар, казино, собна услуга, лифт, се само дел од карактеристиките на овој хотел

Локација: во самиот центар на Боровец, 50м од гондолата

Опис на собите: вкупно 102 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, сеф (со доплата), телефон, балкон, бања

http://www.flora-residence.sat1977.com/en_html/index_en.html

Geolocation

FLORA MAIN BUILDING 4*

27.12-03.01

20.12-26.12; 04.01-10.01; 01.02-28.02

11.01-31.01; 01.03-31.03

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, за наем на соба

STUDIO

46

29

21

 1 Возрасен+1 дете

91

57

41

 1 Возрасен+2 деца

97

63

47

 2 Возрасни

91

57

41

 2 Возрасни+1 дете

97

63

47

 3 Возрасни

108

74

58

ONE BEDROOM APARTMENT

59

34

31

 1 Возрасен+1 дете

119

68

62

 1 Возрасен+2 деца

124

74

67

 1 Возрасен+3 деца

124

74

67

 2 Возрасни

119

68

62

 2 Возрасни+1 дете

124

74

67

 2 Возрасни+2 деца

124

74

67

 3 Возрасни

136

86

79

 3 Возрасни+1 дете

141

91

84

 4 Возрасни

153

103

96

FLORA RESIDENCE 4*

27.12-03.01

20.12-26.12; 04.01-10.01; 01.02-28.02

11.01-31.01; 01.03-31.03

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

STUDIO

59

40

30

 1 Возрасен+1 дете

119

80

59

 1 Возрасен+2 деца

132

91

67

 1 Возрасен+3 деца

146

103

75

 2 Возрасни

119

80

59

 2 Возрасни+1 дете

132

91

67

 2 Возрасни+2 деца

146

103

75

 3 Возрасни

141

99

74

 3 Возрасни+1 дете

155

111

82

 4 Возрасни

164

119

89

ONE BEDROOM APARTMENT

62

42

32

 1 Возрасен+1 дете

123

84

64

 1 Возрасен+2 деца

137

96

72

 1 Возрасен+3 деца

150

107

80

 2 Возрасни

123

84

64

 2 Возрасни+1 дете

137

96

72

 2 Возрасни+2 деца

150

107

80

 3 Возрасни

146

104

79

 3 Возрасни+1 дете

160

115

87

 4 Возрасни

169

123

93

Периоди за откажување:

20 дена

7 дена

1 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

1 ноќ

1 ноќ

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

 

Доплата за ноќевање со појадок

9,00 €

4,50

 

Доплата за полупансион

19,00 €

9,50

 

Новогодишна вечера

50,00 €

25,00

 

Користење на базен

5,00 €

2,50

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 2-12

     

Попуст за рана резервација:

20 % до 30.09

   
 

15 % до 31.10

   
 

10 % до 30.11

   

Дневните попусти важат за резервации после 01.12:

7=6; 10=8;

http://www.flora-residence.sat1977.com/en_html/index_en.html

   

 

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе