Следете нé или притиснете Escape

ICE ANGELS - Хотел

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасен хотел на одлична локација. Располага со ресторан, ноќен клуб, бар, ски остава, конференциска сала, спа центар, интернет, продавници, паркинг

Локација: во самиот центар на Боровец, на 10м од ски лифтот

Опис на собите: кабелска ТВ, мини бар, фен, бања, балкон

http://www.iceangelshotel.com/english/

ICE ANGELS 4*

29.12-04.01

22.12-28.12; 09.02-15.02

05.01-08.02; 16.02-31.03

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

DBL STANDART

79

70

50

 1 Возрасен+1 дете

135

119

84

 1 Возрасен+2 деца

174

154

109

 2 Возрасни

158

140

99

 2 Возрасни+1 дете

198

175

124

 3 Возрасни

222

196

139

STUDIO

186

165

131

 1 Возрасен+1 дете

186

165

131

 1 Возрасен+2 деца

194

173

139

 1 Возрасен+3 деца

202

181

147

 2 Возрасни

186

165

131

 2 Возрасни+1 дете

194

173

139

 2 Возрасни+2 деца

202

181

147

 3 Возрасни

202

181

147

 3 Возрасни+1 дете

210

189

155

 4 Возрасни

218

197

163

STUDIO DELUXE

198

178

144

 1 Возрасен+1 дете

198

178

144

 1 Возрасен+2 деца

206

186

152

 2 Возрасни

198

178

144

 2 Возрасни+1 дете

206

186

152

 3 Возрасни

214

194

160

TWO BEDROOMS APARTMENT

244

221

196

 1 Возрасен+1 дете

244

221

196

 1 Возрасен+2 деца

244

221

196

 1 Возрасен+3 деца

244

221

196

 1 Возрасен+4 деца

252

229

204

 1 Возрасен+5 деца

260

237

212

 2 Возрасни

244

221

196

 2 Возрасни+1 дете

244

221

196

 2 Возрасни+2 деца

244

221

196

 2 Возрасни+3 деца

252

229

204

 2 Возрасни+4 деца

260

237

212

 3 Возрасни

244

221

196

 3 Возрасни+1 дете

244

221

196

 3 Возрасни+2 деца

252

229

204

 3 Возрасни+3 деца

260

237

212

 4 Возрасни

244

221

196

 4 Возрасни+1 дете

252

229

204

 4 Возрасни+2 деца

260

237

212

 5 Возрасни

260

237

212

TWO BEDROOMS APP DELUXE

255

233

207

 1 Возрасен+1 дете

255

233

207

 1 Возрасен+2 деца

255

233

207

 1 Возрасен+3 деца

255

233

207

 1 Возрасен+4 деца

263

241

215

 2 Возрасни

255

233

207

 2 Возрасни+1 дете

255

233

207

 2 Возрасни+2 деца

255

233

207

 2 Возрасни+3 деца

263

241

215

 3 Возрасни

255

233

207

 3 Возрасни+1 дете

255

233

207

 3 Возрасни+2 деца

263

241

215

 4 Возрасни

255

233

207

 4 Возрасни+1 дете

263

241

215

 5 Возрасни

271

249

223

Release periods:

30 дена

 15 дена

 15 дена

Периоди за откажување:

25 дена

10 дена

10 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

1st ноќ

1st ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

4 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

 

 Божиќна вечера / 25.12

65,00 €

30,00

 

Новогодишна вечера

65,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

0,00 €

0,00

 

 деца 6-12

     

* во цената е вклучено: внатрешен базен, паркинг и WiFi

     

Попуст за рана резервација:

20 % до 30.09

   
 

15 % до 31.10

   
 

10 % до 20.11

   

Дневните попусти важат после 21.11:

7=6 за престој во периодите 03.01-09.02.2015 и пристигнувања после 17.02

http://www.iceangelshotel.com/english/

     

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе