Следете нé или притиснете Escape

ICEBERG - Хотел

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасен хотел кој располага со ресторан, бар, 2 конференциски сали, интернет, спа центар, пинг-понг, паркинг

Локација: 200м од центарот на Боровец, 250м од гондолата

Опис на собите: ст ТВ, телефон, интернет, фен, бања, балкон

http://www.iceberg-borovec.com/indexabouten.html

ICEBERG 4*

17.12-28.12; 15.01-28.01; 19.02-06.03

29.12-02.01

03.01-14.01; 29.01-18.02

07.03-31.03

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

DBL STANDART

57

103

68

51

 1 Возрасен+1 дете

57

103

68

51

 1 Возрасен+2 деца

71

128

86

64

 2 Возрасни

57

103

68

51

 2 Возрасни+1 дете

71

128

86

64

 3 Возрасни

80

144

96

72

DBL VIP

68

123

80

57

 1 Возрасен+1 дете

68

123

80

57

 2 Возрасни

68

123

80

57

TRPL STANDART

86

148

103

68

 1 Возрасен+1 дете

86

148

103

68

 1 Возрасен+2 деца

86

148

103

68

 1 Возрасен+3 деца

103

178

123

82

 2 Возрасни

86

148

103

68

 2 Возрасни+1 дете

86

148

103

68

 2 Возрасни+2 деца

103

178

123

82

 3 Возрасни

96

166

115

77

 3 Возрасни+1 дете

113

196

135

90

 4 Возрасни

140

243

168

112

ONE BEDROOM APARTMENT

114

205

137

80

 1 Возрасен+1 дете

114

205

137

80

 1 Возрасен+2 деца

114

205

137

80

 1 Возрасен+3 деца

114

205

137

80

 1 Возрасен+4 деца

133

239

160

93

 1 Возрасен+5 деца

152

274

182

106

 2 Возрасни

114

205

137

80

 2 Возрасни+1 дете

114

205

137

80

 2 Возрасни+2 деца

114

205

137

80

 2 Возрасни+3 деца

133

239

160

93

 2 Возрасни+4 деца

152

274

182

106

 3 Возрасни

114

205

137

80

 3 Возрасни+1 дете

133

239

160

93

 3 Возрасни+2 деца

152

274

182

106

 3 Возрасни+3 деца

171

308

205

120

 4 Возрасни

144

260

173

101

 4 Возрасни+1 дете

163

294

196

114

 4 Возрасни+2 деца

182

328

219

128

 5 Возрасни

175

315

210

122

 5 Возрасни+1 дете

194

349

233

136

 6 Возрасни

205

369

246

144

ONE BEDROOM APARTMENT VIP

137

239

148

96

 1 Возрасен+1 дете

137

239

148

96

 1 Возрасен+2 деца

137

239

148

96

 1 Возрасен+3 деца

137

239

148

96

 1 Возрасен+4 деца

160

279

173

112

 1 Возрасен+5 деца

182

319

198

128

 2 Возрасни

137

239

148

96

 2 Возрасни+1 дете

137

239

148

96

 2 Возрасни+2 деца

137

239

148

96

 2 Возрасни+3 деца

160

279

173

112

 2 Возрасни+4 деца

182

319

198

128

 3 Возрасни

137

239

148

96

 3 Возрасни+1 дете

137

239

148

96

 3 Возрасни+2 деца

160

279

173

112

 3 Возрасни+3 деца

182

319

198

128

 4 Возрасни

137

239

148

96

 4 Возрасни+1 дете

160

279

173

112

 4 Возрасни+2 деца

182

319

198

128

 5 Возрасни

164

287

178

115

 5 Возрасни+1 дете

181

317

196

127

 6 Возрасни

192

335

207

134

Периоди за откажување:

5 дена

14 дена

10 дена

3 дена

Пенали за откажување:

1 ноќ

100 % од резервираниот престој

1 ноќ

1 ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

5 ноќи

5 ноќи

5 ноќи

5 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

   

Доплата за паркинг на ден

5,50 €

-

   

Доплата за полупансион

8,00 €

4,00

   

Новогодишна вечера

80,00 €

40,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

5,00 €

5,00

   

 деца 2-12

       

* во цената е вклучено: внатрешен базен, џакузи и фитнес

       

Попуст за рана резервација:

15 % до 31.10

     
 

10 % до 30.11

     

Дневни попусти :

7=6 за пристигнување во периодите: 15.01-28.01 and 05.03-31.03

 

6=5 за пристигнување во периодите: 05.03-31.03

http://www.iceberg-borovec.com/indexabouten.html

       

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе