Следете нé или притиснете Escape

IGLIKA PALACE и APART COMPLEX IGLIKA PALACE - Хотел

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

IGLIKA PALACE  4*

19.12-25.12; 26.01-15.02

26.12-01.01

02.01-25..01; 16.02-04.03

05.03-09.04

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

DOUBLE STANDARD

32

48

39

32

 1 Возрасен+1 дете

56

96

68

56

 1 Возрасен+2 деца

64

96

78

64

 2 Возрасни

64

96

78

64

 2 Возрасни+1 дете

64

96

78

64

 3 Возрасни

88

132

107

88

DOUBLE ECONOMY

19

42

32

26

 1 Возрасен+1 дете

34

84

56

46

 2 Возрасни

39

84

64

52

STUDIO

31

48

38

31

 1 Возрасен+1 дете

92

144

113

92

 1 Возрасен+2 деца

92

144

113

92

 2 Возрасни

92

144

113

92

 2 Возрасни+1 дете

92

144

113

92

 2 Возрасни+2 деца

92

144

113

92

 3 Возрасни

92

144

113

92

APART COMPLEX IGLIKA PALACE 2

19.12-25.12; 26.01-15.02

26.12-01.01

02.01-25..01; 16.02-04.03

05.03-09.04

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, за наем на соба

VILLA IGLIKA ро

66

109

78

66

 1 Возрасен+1 дете

66

109

78

66

 1 Возрасен+2 деца

66

109

78

66

 1 Возрасен+3 деца

66

109

78

66

 1 Возрасен+4 деца

66

109

78

66

 1 Возрасен+5 деца

66

109

78

66

 2 Возрасни

66

109

78

66

 2 Возрасни+1 дете

66

109

78

66

 2 Возрасни+2 деца

66

109

78

66

 2 Возрасни+3 деца

66

109

78

66

 2 Возрасни+4 деца

66

109

78

66

 3 Возрасни

66

109

78

66

 3 Возрасни+1 дете

66

109

78

66

 3 Возрасни+2 деца

66

109

78

66

 3 Возрасни+3 деца

66

109

78

66

 4 Возрасни

66

109

78

66

 4 Возрасни+1 дете

66

109

78

66

 4 Возрасни+2 деца

66

109

78

66

 5 Возрасни

71

114

82

71

Краен рок за откажување

5 дена

05.12.2018

7 дена

5 дена

Пенали за откажување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

7 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

   

Доплата за ноќевање со појадок во вила

4,00 €

2,00

   

Доплата за полупансион во вила

12,00 €

6,00

   

 Божиќна вечера / 25.12

35,00 €

18,00

   

Новогодишна вечера

50,00 €

25,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,60 €

1,60

   

 деца 2-12

       

* во цената е вклучено:внатрешен базен, WiFi во лобито, и паркинг

       

Попустите за рана резервација не се валидни за периодот: 26.12-01.01:

15 % до 30.09

     
 

10 % до 31.10

     

http://www.hoteliglikapalace.com/en/

       

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе