Следете нé или притиснете Escape

PERSEY FLORA APARTMENTS - Хотел

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10 % за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за пристигнувања до 18.12 и пристигнувања после 10.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Се состојат од повеќе згради, во кои сите апартмани се целосно опремени. Располага со ресторан, бар, ирски паб, интернет во јавните простории, внатрешен базен, салон за убавина и уште многу друго

Локација: во центарот на Боровец, на 50м од ски лифтот, на неколку чекори од стазата за ноќно скијање и детскиот парк

Опис на собите: кабелска ТВ, кујнски дел

http://www.booking.com/hotel/bg/borovets-holiday-flora.bg.html

Geolocation

PERSEY FLORA APARTMENTS

26.12-08.01

19.12-25.12; 09.01-28.02

01.12-18.12; 01.03-30.04

01.05-30.11

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, за наем на соба

STUDIO STANDART

97

57

36

29

 1 Возрасен+1 дете

97

57

36

29

 2 Возрасни

97

57

36

29

STUDIO LARGE

103

68

43

34

 1 Возрасен+1 дете

103

68

43

34

 1 Возрасен+2 деца

108

72

47

34

 1 Возрасен+3 деца

114

75

50

34

 2 Возрасни

103

68

43

34

 2 Возрасни+1 дете

108

72

47

34

 2 Возрасни+2 деца

114

75

50

34

 3 Возрасни

114

75

50

40

ONE BEDROOM APARTMENT

137

80

57

40

 1 Возрасен+1 дете

137

80

57

40

 1 Возрасен+2 деца

143

83

60

40

 1 Возрасен+3 деца

148

87

64

40

 2 Возрасни

137

80

57

40

 2 Возрасни+1 дете

143

83

60

40

 2 Возрасни+2 деца

148

87

64

40

 3 Возрасни

148

87

64

46

Периоди за откажување:

20 дена

7 дена

3 дена

1 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

Минимум престој:

6 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

   

 Божиќна вечера / 25.12

60,00 €

30,00

   

Новогодишна вечера

80,00 €

40,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 2-14

       

Попуст за рана резервација:

15 % до 30.09

     
 

10 % до 30.11

     

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за пристигнувања до 18.12 и после 10.03

http://www.booking.com/hotel/bg/borovets-holiден-flora.bg.html

     

 

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе