Следете нé или притиснете Escape

RADINA'S WAY - Хотел

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со ресторан, бар, спа центар, сеф, интернет, конференциска сала, остава за ски опрема, детско катче, базен

Локација: 1200м од центарот на Боровец, 1200м од ски лифтот

Опис на собите: кабелска ТВ, мини бар, сеф, телефон, фен, бања

http://www.radinasway.com/en/

Geolocation

RADINA'S WAY 4*

 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

DBL STANDART

 

 1 Возрасен+1 дете

 

 1 Возрасен+2 деца

 

 2 Возрасни

 

 2 Возрасни+1 дете

 

 3 Возрасни

 

FAMILY ROOM

 

 1 Возрасен+1 дете

 

 1 Возрасен+2 деца

 

 1 Возрасен+3 деца

 

 2 Возрасни

 

 2 Возрасни+1 дете

 

 2 Возрасни+2 деца

 

 3 Возрасни

 

ONE BEDROOM APARTMENT

 

 1 Возрасен+1 дете

 

 1 Возрасен+2 деца

 

 1 Возрасен+3 деца

 

 2 Возрасни

 

 2 Возрасни+1 дете

 

 2 Возрасни+2 деца

 

 3 Возрасни

 

 3 Возрасни+1 дете

 

 4 Возрасни

 

ONE BEDROOM APARTMENT LUX

 

 1 Возрасен+1 дете

 

 1 Возрасен+2 деца

 

 1 Возрасен+3 деца

 

 2 Возрасни

 

 2 Возрасни+1 дете

 

 2 Возрасни+2 деца

 

 3 Возрасни

 

 3 Возрасни+1 дете

 

 4 Возрасни

 

Периоди за откажување:

 

Пенали за откажување:

 

Пенали за непојавување:

 

Минимум престој:

 

Доплати:

 

Новогодишна вечера

 

Туристичка такса, по лице, на ден

 

 деца 2-12

 

* Во цената е вклучено: внатрешен базен, фитнес сала, сауна, парна бања, паркинг, превоз до ски лифт и WiFi

 

Попуст за рана резервација, за пристигнувања после 23.12:                         20 % до 30.09

                                    15 % до 31.10

                                    10 % до 30.11 

 

Дневни попусти: 14=12, 7=6, 6=5; за престој во периодот: 01.12 – 28.12 и прситигнувања после 05.03

 

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

 

http://www.radinasway.com/en/

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе