Следете нé или притиснете Escape

RILA - Хотел

4

Попусти

Период 12.01–18.01.2019

6  полупансиони во двокреветна соба - 369 евра по лице

Ограничен број на соби

 

1 ноќ бесплатана за минимум 6 ноќи престој за пристигнувања во период од 20-26.01.2019 / 05-09.02.2019

Специјалната понуда не е ретроактивна и не се комбинра со други попусти

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Голем комплекс кој ќе Ви овозможи незаборавен одмор. Хотелот располага со удобни соби, 3 ресторани, 3 барови, дискотека, казино, спа центар, квалитетна услуга

Локација: во центарот на Боровец, 200м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 523 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, фен, бања, балкон во поголемиот дел од собите

http://www.rilaborovets.com/en

Geolocation

RILA 4*

28.12-04.01

20.01-23.02

05.01-19.01; 24.02-03.03

14.12-27.12; 04.03-16.03

17.03-06.04

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

 

DBL STANDARD / HB

 1AD+1CH 0-12

160

141

114

105

81

 1AD+2CH 0-12

182

163

136

127

103

 2AD

183

158

123

110

79

 2AD+1CH 2-12

205

180

145

132

101

DBL STANDARD SLOPE VIEW/ HB

 1AD+1CH 0-12

167

150

123

113

90

 1AD+2CH 0-12

189

172

145

135

112

 2AD

194

169

134

121

90

 2AD+1CH 2-12

216

191

156

143

112

DBL SUPERIOR / HB

 1AD+1CH 0-12

190

163

131

120

94

 1AD+2CH 0-12

212

185

153

142

116

 2AD

224

187

145

130

95

 2AD+1CH 2-12

246

209

167

152

117

DBL SUPERIOR SLOPE VIEW/ HB

 1AD+1CH 0-12

199

171

140

128

101

 1AD+2CH 0-12

221

193

162

150

123

 2AD

235

198

156

141

106

 2AD+1CH 2-12

257

220

178

163

128

FAMILY SUPERIOR / HB

 1AD+3CH 0-14

234

207

175

164

138

 2AD+2CH 2-14

268

231

189

174

139

FAMILY SUPERIOR SLOPE VIEW / HB

 1AD+3CH 0-14

243

215

184

172

145

 2AD+2CH 2-14

279

242

200

185

150

INTERCONNECTED DBL / HB

 2AD+2CH 0-12

381

343

290

271

224

 2AD+3CH 0-12

403

365

312

293

246

 2AD+4CH 0-12

425

387

334

315

268

 3AD

393

350

276

250

188

 3AD+1CH 0-12

415

372

298

272

210

 3AD+2CH 0-12

437

394

320

294

232

 3AD+3CH 0-12

459

416

342

316

254

 4AD

449

374

290

260

189

 4AD+1CH 2-12

471

396

312

282

211

 4AD+2CH 2-12

493

418

334

304

233

INTERCONNECTED DBL SLOPE VIEW / HB

 2AD+2CH 0-12

398

341

279

255

202

 2AD+3CH 0-12

420

363

301

277

224

 2AD+4CH 0-12

442

385

323

299

246

 3AD

413

347

274

246

185

 3AD+1CH 0-12

435

369

296

268

207

 3AD+2CH 0-12

457

391

318

290

229

 3AD+3CH 0-12

479

413

340

312

251

 4AD

471

396

312

282

211

 4AD+1CH 2-12

493

418

334

304

233

 4AD+2CH 2-12

515

440

356

326

255

DELUXE SUITE / HB

 1AD+1CH 0-12

337

281

218

195

142

 1AD+2CH 0-12

337

281

218

195

142

 2AD

337

281

218

195

142

 2AD+1CH 2-12

359

303

240

217

164

DELUXE SUITE SLOPE VIEW/ HB

 1AD+1CH 0-12

353

297

234

211

158

 1AD+2CH 0-12

353

297

234

211

158

 2AD

353

297

234

211

158

 2AD+1CH 2-12

375

319

256

233

180

Период на откажување:

30 дена

14 дена

14 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

 1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

Release periods

30 дена

14 дена

14 дена

14 дена

7 дена

Период на откажување:

6 дена

6 дена

6 дена

6 дена

6 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

3 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

     

 Божиќна вечера / 25.12

40,00 €

20,00

     

Новогодишна вечера

65,00 €

32,50

     

Новогодишна вечера(подготвено мени)

90,00 €

45,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

 деца 2-12

         

* во цената е вклучено: базен и џакузи, Wi-Fi во лобито, хотелско осигурување. Корисниците на Superior собите можат да ги користат термо зоната и теретаната, Wi-Fi во собите, место за ски опрема.

Хотелот ина надворешен паркинг со ограничен број на места и подземен паркинг кој се наплаќа.

Ски опремата се чува во подрумот на хотелот и е достапен за сите гости.

Строго забрането е чување на ски опрема во соби.

 
           

•  Детско катче (за деца 3-7 год.) Бесплатно користење до 2 ч./ден.

 Деца под 3 години мора да бидат под надзор од родител. Работно време од 15 до 23 часот.

 

• Соба за игри: пинг понг,пикадо, мини кино и друштвени игри.

     

Попуст за рана резервација:

10% до 15.10

       

http://www.rilaborovets.com/en

         

 

 

 

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе