Следете нé или притиснете Escape

SAMOKOV - Хотел

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот е опремен со ресторан, бар, ноќен клуб, спа центар, фитнес центар, куглана, базен

Локација: во самиот центар на Боровец, на 100м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 261 соба, опремени со: балкон, сат ТВ, телефон, бања

http://www.samokov.com/

Geolocation

SAMOKOV  4*

29.12-04.01

05.01-11.01; 02.02-20.02

12.01-01.02; 21.02-02.03

20.12-28.12; 03.03-31.03

 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

DOUBLE STANDARD

54

40

34

29

 1 Возрасен+1 дете

80

60

51

43

 1 Возрасен+2 деца

107

80

68

57

 2 Возрасни

107

80

68

57

 2 Возрасни+1 дете

134

100

86

71

 3 Возрасни

150

112

96

80

DOUBLE STANDARD

57

44

39

33

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

 

 1 Возрасен+1 дете

86

67

58

50

 1 Возрасен+2 деца

114

89

78

66

 2 Возрасни

114

89

78

66

 2 Возрасни+1 дете

143

111

97

83

 3 Возрасни

160

124

109

93

Период на откажување

15 дена

5 дена

5 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

5 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 2-13

   

 Божиќна вечера / 25.12

35,00 €

20,00

   

Новогодишна вечера

45,00 €

30,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 5-13

       

* Во цената е вклучено: внатешен базен

       

Попуст за рана резервација:

15% до 30.09

     
 

10% до 30.11

     

 

Дневните попусти важата за резервации после 01.12:

5=4; 14=12 за пристигнување во периодите: 05.01-22.01 & 05.03-31.03

     

http://www.samokov.com/

       

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе