Следете нé или притиснете Escape

SOKOL - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации направени до 15.11

-          10% за резервации направени до 15.12

Дневни попусти:

-          7=5; 14=10 за пристигнувања во период: 01.12-15.12

-          7=6; 14=12 за пристигнувања во период: 25.02-31.03

Попуст за рана резервација за Македонски пазар:

-         20% за резервации направени до 15.10

Во случај на поклопување на датите валидни се само дневните попусти

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел, опремен со спа центар, конференциска сала, ресторан, бар

Локација: во центарот на Боровец, 100м од жичарата

Опис на собите: вкупно 12 соби, опремени со: греење, кабелска ТВ, телефон, минибар, интернет, фен, бања, џакузи и камин во апартмните

http://sokol.thracian-hoteliers.com/?lang=en

Geolocation

SOKOL 3*

01.12-21.12; 24.02-31.03

13.01-24.01; 17.02-23.02

22.12-27.12; 02.01-12.01; 25.01-16.02

28.12-01.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете  0-12

41

47

55

96

 1Возрасен+2 деца 0-12

52

62

71

98

 2 Возрасни

52

62

71

98

 2 Возрасни+1 дете

64

73

82

109

 3 Возрасни

71

80

89

116

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

72

81

95

127

 1Возрасен+2 деца

83

92

106

138

 1Возрасен+3 деца

95

104

117

149

 2 Возрасни

72

81

95

127

 2 Возрасни+1 дете

83

92

106

138

 2 Возрасни+2 деца

95

104

117

149

 3 Возрасни

90

99

113

145

 3 Возрасни+1 дете

101

111

124

156

 4 Возрасни

108

117

131

163

Периоди за откажување:

5 дена

7 дена

7 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

-

-

4 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

   

Дневна доплата за baby cot

3,00 €

-

   

 Божиќна вечера / 25.12

25,00 €

12,50

   

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 6-12

       

Цената вклучува користење на фитнес, паркинг и интернет

Попуст за рана резервација:

15 % до 15.11

     
 

10 % до 15.12

     

Попуст за рана резервација за Македонски пазар

20% до 15.10

     

Дневни попусти:

7=5; 14=10 за пристигнувања во период: 01.12-15.12

 

7=6; 14=12 за пристигнувања ви период: 25.02-31.03

Во слуќај на поклопување на дадите валидни се само дневните попусти

   

http://sokol.thracian-hoteliers.com/?lang=en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе