Следете нé или притиснете Escape

VICTORIA - Хотел

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации направени до 31.10

-          10% за резервации направени до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал, семеен хотел, лоциран во центарот на Боровец. Располага со ресторан, сеф и сауна

Локација: во стариот центар на Боровец, 700м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 14 соби, опремени со: кабелска ТВ, телефон, мини бар, камин-во апартманите, фен, бања

http://www.meridian-tours.com/Default.aspx?SiteID=10&langID=EN

Geolocation

VICTORIA 3*

28.12-03.01

24.12-27.12; 04.01-10.01; 08.02-15.02

09.12-23.12; 19.01-07.02; 16.02-15.03

11.01-18.01; 16.03-05.04

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / HB

DBL 1Возрасен+1 дете

66

58

47

39

DBL 1Возрасен+2 деца

78

68

55

46

DBL 2 Возрасни

78

68

55

46

DBL 2 Возрасни+1 дете

89

79

63

52

DBL 3 Возрасни

105

92

74

62

Периоди за откажување:

14 дена

7 дена

5 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100 %

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

100 %

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 3-13

   

 Божиќна вечера / 25.12

26,00 €

13,00

   

Новогодишна вечера

26,00 €

13,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 3-13

       

Попуст за рана резервација:

15 % до 31.10

     
 

10 % до 30.11

     

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе