Следете нé или притиснете Escape

YASTREBETS - Хотел

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал и удобен хотел. Располага со ресторан, бар, интернет, спа центар, квалитетна услуга

Локација: 3км од гондолата, 3км од центарт на Боровец

Опис на собите: вкупно 53 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, сеф со доплата, телефон, фен, бања, балкон

http://www.hotelyastrebets.bg/en/

Geolocation

YASTREBETS  4*

22.12-26.12

27.12-01.01

02.01-05.01; 01.02-03.03

06.01-19.01

20.01-31.01

04.03-31.03

 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

 

Работни денови Нед-Чет

 

DBL STANDARD

168

238

185

131

141

124

 

 1 Возрасен+1 дете

168

238

185

131

141

124

 

 1 Возрасен+2 деца

186

255

202

149

158

142

 

 2 Возрасни

168

238

185

131

141

124

 

 2 Возрасни+1 дете

186

255

202

149

158

142

 

 3 Возрасни

204

273

220

166

176

160

 

Викенд Пет и Саб

 

 

 

 

 

 

 

DBL STANDARD

168

238

185

185

185

149

 

 1 Возрасен+1 дете

168

238

185

185

185

149

 

 1 Возрасен+2 деца

186

255

202

202

202

166

 

 2 Возрасни

168

238

185

185

185

149

 

 2 Возрасни+1 дете

186

255

202

202

202

166

 

 3 Возрасни

204

273

220

220

220

184

 

Работни денови Нед-Чет

 

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT SMALL

NO

NO

260

200

215

186

 

 1 Возрасен+1 дете

NO

NO

260

200

215

186

 

 1 Возрасен+2 деца

NO

NO

277

218

232

204

 

 1 Возрасен+3 деца

NO

NO

295

235

250

221

 

 2 Возрасни

NO

NO

260

200

215

186

 

 2 Возрасни+1 дете

NO

NO

277

218

232

204

 

 2 Возрасни+2 деца

NO

NO

295

235

250

221

 

 3 Возрасни

NO

NO

295

235

250

221

 

Викенд Пет и Саб

 

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT SMALL

NO

NO

260

260

260

215

 

 1 Возрасен+1 дете

NO

NO

260

260

260

215

 

 1 Возрасен+2 деца

NO

NO

277

277

277

232

 

 1 Возрасен+3 деца

NO

NO

295

295

295

250

 

 2 Возрасни

NO

NO

260

260

260

215

 

 2 Возрасни+1 дете

NO

NO

277

277

277

232

 

 2 Возрасни+2 деца

NO

NO

295

295

295

250

 

 3 Возрасни

NO

NO

295

295

295

250

 

Работни денови Нед-Чет

 

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT BIG

NO

NO

295

228

243

219

 

 1 Возрасен+1 дете

NO

NO

295

228

243

219

 

 1 Возрасен+2 деца

NO

NO

312

245

261

237

 

 1 Возрасен+3 деца

NO

NO

330

263

278

254

 

 2 Возрасни

NO

NO

295

228

243

219

 

 2 Возрасни+1 дете

NO

NO

312

245

261

237

 

 2 Возрасни+2 деца

NO

NO

330

263

278

254

 

 3 Возрасни

NO

NO

330

263

278

254

 

 3 Возрасни+1 дете

NO

NO

348

281

296

272

 

 4 Возрасни

NO

NO

365

298

314

289

 

Викенд Пет и Саб

 

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT BIG

NO

NO

295

295

295

248

 

 1 Возрасен+1 дете

NO

NO

295

295

295

248

 

 1 Возрасен+2 деца

NO

NO

312

312

312

265

 

 1 Возрасен+3 деца

NO

NO

330

330

330

283

 

 2 Возрасни

NO

NO

295

295

295

248

 

 2 Возрасни+1 дете

NO

NO

312

312

312

265

 

 2 Возрасни+2 деца

NO

NO

330

330

330

283

 

 3 Возрасни

NO

NO

330

330

330

283

 

 3 Возрасни+1 дете

NO

NO

348

348

348

300

 

 4 Возрасни

NO

NO

365

365

365

318

 

Работни денови Нед-Чет

 

 

 

 

 

 

 

FINISH VILLA WITH SAUNA

266

360

264

200

215

182

 

 1 Возрасен+1 дете

266

360

264

200

215

182

 

 1 Возрасен+2 деца

284

377

282

218

232

199

 

 1 Возрасен+3 деца

301

395

299

235

250

217

 

 1 Возрасен+4 деца

319

413

317

253

267

234

 

 2 Возрасни

266

360

264

200

215

182

 

 2 Возрасни+1 дете

284

377

282

218

232

199

 

 2 Возрасни+2 деца

301

395

299

235

250

217

 

 2 Возрасни+3 деца

319

413

317

253

267

234

 

 3 Возрасни

301

395

299

235

250

217

 

 3 Возрасни+1 дете

319

413

317

253

267

234

 

 3 Возрасни+2 деца

337

430

334

271

285

252

 

 4 Возрасни

337

430

334

271

285

252

 

 4 Возрасни+1 дете

354

448

352

288

303

270

 

 5 Возрасни

372

465

370

306

320

287

 

Викенд Пет и Саб

 

 

 

 

 

 

 

FINISH VILLA WITH SAUNA

266

360

264

264

264

202

 

 1 Возрасен+1 дете

266

360

264

264

264

202

 

 1 Возрасен+2 деца

284

377

282

282

282

220

 

 1 Возрасен+3 деца

301

395

299

299

299

238

 

 1 Возрасен+4 деца

319

413

317

317

317

255

 

 2 Возрасни

266

360

264

264

264

202

 

 2 Возрасни+1 дете

284

377

282

282

282

220

 

 2 Возрасни+2 деца

301

395

299

299

299

238

 

 2 Возрасни+3 деца

319

413

317

317

317

255

 

 3 Возрасни

301

395

299

299

299

238

 

 3 Возрасни+1 дете

319

413

317

317

317

255

 

 3 Возрасни+2 деца

337

430

334

334

334

273

 

 4 Возрасни

337

430

334

334

334

273

 

 4 Возрасни+1 дете

354

448

352

352

352

290

 

 5 Возрасни

372

465

370

370

370

308

 

Период за откажување:

45 дена

60 дена

45 дена

14 дена

14 дена

10 дена

 

Пенали за откажување:

1 ноќ

1 ноќ

1ноќ

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

1 ноќ

 

Период за откажување:

30 дена

45 дена

30 дена

-

-

7 дена

 

Пенали за откажување:

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

-

-

50 од резервираниот престој

 

Период за откажување:

20 дена

34 дена

20 дена

10 дена

10 дена

5 дена

* вклучени бесплатни ноќи!

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

 

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

* вклучени бесплатни ноќи!

Минимум престој:

4 ноќи

7 ноќи

3 ноќи *

-

-

-

 

Доплати:

Возрасен

дете 4-12

       

вклучени бесплатни ноќи!

Доплата за полупансион:

23,00 €

11,50

       

* вклучени бесплатни ноќи!

 Божиќна вечера / 25.12

50,00 €

25,00

*ЗАДОЛЖИТЕЛНО

     

 

Новогодишна вечера

160,00 €

80,00

       

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

       

 

 деца 4-12

           

 

*Во цената е вклучено: внатрешен базен, парна бања, фитнес, сауна, џакузи, релакс зона, интернет и паркинг

 

* Доплатата за полупансион е задолжителна за престој во периодот  - 27.12-01.01

           

 

Попуст за рана резервација за престој во перидот: 22.12-05.01

10% до 30.09

         

 

Попуст за рана резервација за пристигнувања после 06.01:

20% до 30.09

         

 

                                                                                                                   15% до 31.10

         

 

 

10% до 30.11

         

 

Сите резервации направени со попустот за рана резервација се без можност за враќање на уплатата.

           

 

Дневни попусти:

7=6; 14=12 за пристигнување во периодите: 07.01-21.01 и 04.03-31.03

         

 

Останати попусти:

10% попуст за резервација без моќност на врчање на уплатата

* повеќе од 34 дена пред пристигнување за периодот: 27.12-01.01

* повеќе од 20 дена пред пристигнување за периодот: 22.12-26.12 & 02.01-05.01 & 01.02-03.03

* * повеќе од 10 дена пред пристигнување за периодот: 06.01-31.01

   

 

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат. Останатите попусти не се комбинираат.

 

http://www.hotelyastrebets.bg/en/

 

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе