Следете нé или притиснете Escape

APART NEVADA - Хотел

2

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         5% за резервации до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасни апартмани и студиа кои се опремени со дрвена гарнитура. Комплексот располага со таверна и паркинг

Локација: 100м од центарот на Пампорово, 100м од ски терените

Опис на собите: сат ТВ, дневна соба, кујнско катче, фрижидер, микробранова, бања, балкон

http://www.nevadapamporovo.com/en/index.php

APART HOTELNEVADA 2*

08.12-21.12

22.12-27.12

28.12-02.01

03.01-19.01

20.01-04.03

05.03-31.03

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

STUDIO

           

STD 1 Возрасен+1 дете

35

50

76

37

40

33

STD 1 Возрасен+2 Деца

44

63

95

47

50

42

STD 1 Возрасен+3 Деца

52

75

114

56

60

50

STD 2 Возрасни

35

50

76

37

40

33

STD 2 Возрасни+1 дете

44

63

95

47

50

42

STD 2 Возрасни+2 Деца

52

75

114

56

60

50

STD 3 Возрасни

47

68

102

51

54

45

ONE BEDROOM APARTMENT

           

APP 1 Возрасен+1 дете

40

55

81

43

45

38

APP 1 Возрасен+2 Деца

50

69

101

53

56

48

APP 1 Возрасен+3 Деца

60

83

121

64

68

58

APP 2 Возрасни

40

55

81

43

45

38

APP 2 Возрасни+1 дете

50

69

101

53

56

48

APP 2 Возрасни+2 Деца

60

83

121

64

68

58

APP 3 Возрасни

54

75

109

57

61

52

APP 4 Возрасни

68

94

138

72

77

65

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

STUDIO

           

STD 1 Возрасен+1 дете

50

66

91

53

55

49

STD 1 Возрасен+2 Деца

63

82

114

66

69

61

STD 1 Возрасен+3 Деца

75

98

137

79

83

73

STD 2 Возрасни

50

66

91

53

55

49

STD 2 Возрасни+1 дете

63

82

114

66

69

61

STD 2 Возрасни+2 Деца

75

98

137

79

83

73

STD 3 Возрасни

68

89

123

71

75

66

ONE BEDROOM APARTMENT

           

APP 1 Возрасен+1 дете

55

71

96

58

60

54

APP 1 Возрасен+2 Деца

69

88

121

72

76

67

APP 1 Возрасен+3 Деца

83

106

145

87

91

80

APP 2 Возрасни

55

71

96

58

60

54

APP 2 Возрасни+1 дете

69

88

121

72

76

67

APP 2 Возрасни+2 Деца

83

106

145

87

91

80

APP 3 Возрасни

75

95

130

78

82

72

APP 4 Возрасни

94

120

164

99

103

91

Пенали за откажување:

1 ноќ

1 ноќ

100 % од резервираниот престој

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

Пенали за непојаување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

-

-

ДОПЛАТИ:

 Возрасни

Дете 2-12

       

Новогодишна вечера

63,00 €

31,50 €

       

Туристичка такса

0,00 €

0,00

       

Дете 6-12

           

* во цената е вклучено: интерент, фитнес сала и паркинг

           

 

           

http://www.nevadapamporovo.com/en/index.php

           
             

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе