Следете нé или притиснете Escape

MPM MERRYAN -Хотел

3

Попусти

Попусти

- 10 % за престој од 01.02 -до крај на сезоната

Дневни попусти:

14=12; 11=10; 10=9 и 7=6 за пристигнување  во период  11.01-13.01 и после 04.03

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD
Geolocation

 

MPM MERRYAN 3*

28.12-04.01

21.12-27.12; 05.01-11.01; 16.02-22.02

01.12-20.12; 12.01-15.02; 23.02-14.04

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

88

64

60

 1Возрасен+2 деца

99

75

71

 2 Возрасни

100

73

68

 2 Возрасни+1 дете

112

84

80

 3 Возрасни

140

102

96

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

125

91

84

 1Возрасен+2 деца

137

103

96

 1Возрасен+3 деца

148

114

107

 2 Возрасни

125

91

84

 2 Возрасни+1 дете

137

103

96

 2 Возрасни+2 деца

148

114

107

 3 Возрасни

176

128

118

 3 Возрасни+1 дете

187

139

130

 4 Возрасни

226

164

152

Периоди за откажување

21 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување

100%

Прва ноќ

Прва ноќ

Пенали за непојавување

100%

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

4 ноќи

-

-

Доплати

Возрасен

дете 2-12

 

Трансфер до ски стазата за 6 ноќи

10,00 €

10,00

 

Трансфер до ски стазата по ноќ

2,00 €

2,00

 

Новогодишна вечера

60,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 2-12

     

* цената вклучува користење на сауна, парна бања, џакузи, фитнес сала, ски остава и WiFi на јавните површини

     

Попуст за рана резервација:

25 % до 31.07

   
 

20 % до 30.09

   
 

15 % до 31.10

   

Дневни попусти:

14=12; 11=10; 10=9 и 7=6 за ористигнување до 21.12, во период  11.01-13.01 и после 04.03

Попустите се комбинираат

     

http://pamporovo.hoteliinfo.com/merian

     

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе