Следете нé или притиснете Escape

MURGAVETS - Хотел

4

Попусти

Попуст за рана резервација:

10 % до 31.10

     
 

5 % до 15.11

     
 

15% попуст за престој 2 и повеќе ноќи во период: 01.12-22.12 и 05.03-31.03

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD
Geolocation

 

GRAND HOTEL MURGAVETS 4*

01.12-22.12; 05.03-31.03

03.01-19.01; 06.02-04.03

23.12-29.12; 20.01-05.02

30.12-02.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

 1Возрасен+1 дете

45

47

48

85

 1Возрасен+2 деца

52

55

57

100

 2 Возрасни

52

55

57

100

 2 Возрасни+1 дете

66

68

71

125

 3 Возрасни

71

74

77

135

DBL DELUXE / BB

 1Возрасен+1 дете

48

52

54

95

 1Возрасен+2 деца

57

62

64

112

 2 Возрасни

57

62

64

112

 2 Возрасни+1 дете

71

77

80

140

 3 Возрасни

77

83

86

151

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

90

101

113

124

 1Возрасен+2 деца

90

101

113

124

 1Возрасен+3 деца

90

101

113

124

 2 Возрасни

90

101

113

124

 2 Возрасни+1 дете

90

101

113

124

 2 Возрасни+2 деца

90

101

113

124

 3 Возрасни

90

101

113

124

 3 Возрасни+1 дете

90

101

113

124

Периоди за откажување:

7 дена

7 дена

10 дена

01.12.2017

Пенали за откажување:

30 %

30 %

30 %

100 %

Пенали за непојавување:

30 %

30 %

30 %

100 %

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 3-12

   

Доплата за полупансион

8,00 €

4,00

   

 Божиќна вечера BB / 25.12

30,00 €

15,00

   

Божиќна вечера HB / 25.12

20,00 €

10,00

   

Новогодишна вечера      BB

80,00 €

40,00

   

Новогодишна вечера     HB

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 6-12

       

* цената вклучува користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, трансфер до првата станица и WiFi

       

Попуст за рана резервација:

10 % до 31.10

     
 

5 % до 15.11

     
 

15% попуст за престој 2 и повеќе ноќи во период: 01.12-22.12 и 05.03-31.03

http://www.murgavets-bg.com/index.php?lang=en

       

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе