Следете нé или притиснете Escape

MURSALITSA - Хотел

3

Попусти

10 %  Попуст за  престој до крајот на сезоната

 

 

 

 

 

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD
Geolocation

 

MURSALITSA SPA BOUTIQUE HOTEL 3*

01.12-22.12; 01.03-15.04

04.01-20.01

23.12-27.12; 21.01-28.02

28.12-03.01

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / HB

 1Возрасен+1 дете

34

48

60

92

 1Возрасен+2 деца

46

64

80

123

 2 Возрасни

46

64

80

123

 2 Возрасни+1 дете

46

64

80

123

STUDIO / HB

 1Возрасен+1 дете

55

73

89

132

 1Возрасен+2 деца

55

73

89

132

 1Возрасен+3 деца

68

91

111

165

 2 Возрасни

55

73

89

132

 2 Возрасни+1 дете

55

73

89

132

 2 Возрасни+2 деца

68

91

111

165

 3 Возрасни

74

98

120

179

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

68

89

114

160

 1Возрасен+2 деца

68

89

114

160

 1Возрасен+3 деца

86

111

143

200

 2 Возрасни

68

89

114

160

 2 Возрасни+1 дете

68

89

114

160

 2 Возрасни+2 деца

86

111

143

200

 3 Возрасни

92

120

154

215

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

 1Возрасен+1 дете

103

114

137

227

 1Возрасен+2 деца

103

114

137

227

 1Возрасен+3 деца

103

114

137

227

 1Возрасен+4 деца

103

114

137

227

 1Возрасен+5 деца

115

128

154

255

 2 Возрасни

103

114

137

227

 2 Возрасни+1 дете 

103

114

137

227

 2 Возрасни+2 деца

103

114

137

227

 2 Возрасни+3 деца

103

114

137

227

 2 Возрасни+4 деца

115

128

154

255

 3 Возрасни

103

114

137

227

 3 Возрасни+1 дете

103

114

137

227

 3 Возрасни+2 деца

103

114

137

227

 3 Возрасни+3 деца

115

128

154

255

 4 Возрасни

103

114

137

227

 4 Возрасни+1 дете

103

114

137

227

 4 Возрасни+2 деца

115

128

154

255

 5 Возрасни

121

134

161

267

Периоди за откажување:

3 дена

5 дена

7 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 7-13

   

 Божиќна вечера / 25.12

30,00 €

15,00

   

Новогодишна вечера

50,00 €

25,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

 деца 7-13

       

* цената вклучува користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, WiFi, надворешен паркинг и трансфер до првата станица

Попуст за рана резервација не важи за период 28.12-03.01:

20 % до 15.10

     
 

15 % до 15.11

     
 

10 % до 15.12

     

http://www.mursalitsaspa.bg/

       

 

MPM MURSALITSA SPA BOUTIQUE HOTEL 3*

Пред 27.12По 04.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDARD / HB

 1возрасни+1деца

57

 1возрасни+2деца

68

 2возрасни

57

 2возрасни+1деца

68

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1возрасни+1деца

57

 1возрасни+2деца

68

 1возрасни+3деца

80

 2возрасни

57

 2возрасни+1деца

68

 2возрасни+2деца

80

 3возрасни

77

TWO BEDROOMS APARTMENT / HB

 1возрасни+1деца

114

 1возрасни+2деца

114

 1возрасни+3деца

114

 1возрасни+4деца

125

 1возрасни+5деца

137

 2возрасни

114

 2возрасни+1деца

114

 2возрасни+2деца

114

 2возрасни+3деца

125

 2возрасни+4деца

137

 3возрасни

114

 3возрасни+1деца

114

 3возрасни+2деца

125

 3возрасни+3деца

137

 4возрасни

114

 4возрасни+1деца

125

 4возрасни+2деца

137

 5возрасни

134

Туристичка такса, по лице на ден 1,00 €

деца 2-12

 

Понудата не е ретроактивна и не се комбинира со други попусти

Попусти не важат за оваа понуда

 

 

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе