Следете нé или притиснете Escape

ORLOVETS - Хотел

5

Попусти

Попуст за рана резервација:

15 %  за престој во период од 07 -19.01.2019 и 31.01-13.02.2019

 

 

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD
Geolocation

 

ORLOVETS 5*

01.12-28.12; 04.03-20.04

05.01-03.03

29.12-04.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

DBL STANDART / BB

39

44

67

 1Возрасен+1 дете

68

78

118

 1Возрасен+2 деца

87

100

151

 2 Возрасни

78

89

135

 2 Возрасни+1 дете

97

111

168

 3 Возрасни

107

122

185

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / HB

46

51

74

 1Возрасен+1 дете

80

90

130

 1Возрасен+2 деца

103

115

167

 2 Возрасни

91

103

148

 2 Возрасни+1 дете

114

128

185

 3 Возрасни

125

141

204

Период за откажување:

7 дена

7 дена

15.12.2016

Пенали за откажување:

прва ноќ

прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

дете 2-12

 

Доплата за ручек кај ресторант Malina

8,00 €

5,00

 

Божиќна вечера/ 25.12

32,00 €

22,00

 

Новогодишна вечера

60,00 €

33,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

 деца 5-12

     

* цената вклучува користење на внатрешен базен, фитнес, парна бања, сауна, паркинг и трансфер до првата ски станица.

     

Попуст за рана резервација:

15 % до 30.09

   
 

10 % до 01.12

   

http://www.hotelorlovetz.com/

     

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе