Следете нé или притиснете Escape

PAMPOROVO - Хотел

5

Попусти

 

Период 11.01–18.01.2019

7  полупансиони - 256 евра по лица во двокреветна соба.

Дете до 3.99 години гратис

Ограничен број на соби

 

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТА ДО 15.12.2018

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD
Geolocation

 

PAMPOROVO 5*

08.12-20.12; 05.03-31.03

21.12-27.12; 18.01-17.02

03.01-17.01; 18.02-04.03

28.12-02.01

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

DBL STANDART / BB

 1Возрасен +1Дете

32

57

43

-

 1Возрасен +2Деца

43

64

57

-

 2Возрасни

43

64

57

-

 2Возрасни+1Дете

43

64

57

-

 3Возрасни

61

89

80

-

DBL STANDART / HB

 1Возрасен +1Дете

44

72

55

130

 1Возрасен +2Деца

59

80

73

130

 2Возрасни

59

80

73

130

 2Возрасни+1Дете

59

80

73

130

 3Возрасни

83

112

102

182

DBL NO BALKONY / BB

 1Возрасен +1Дете

29

53

39

-

 1Возрасен +2Деца

39

59

52

-

 1Возрасен +3Деца

48

74

66

-

 2Возрасни

39

59

52

-

 2Возрасни+1Дете

39

59

52

-

 2Возрасни+2Деца

48

74

66

-

 3Возрасни

54

83

73

-

DBL NO BALKONY / HB

 1Возрасен +1Дете

41

68

51

125

 1Возрасен +2Деца

55

75

68

125

 1Возрасен +3Деца

68

94

86

157

 2Возрасни

55

75

68

125

 2Возрасни+1Дете

55

75

68

125

 2Возрасни+2Деца

68

94

86

157

 3Возрасни

77

105

96

176

STUDIO STANDART / BB

 1Возрасен +1Дете

66

87

80

-

 1Возрасен +2Деца

66

87

80

-

 1Возрасен +3Деца

83

108

100

-

 2Возрасни

66

87

80

-

 2Возрасни+1Дете

66

87

80

-

 2Возрасни+2Деца

83

108

100

-

 3Возрасни

93

121

112

-

STUDIO STANDART / HB

 1Возрасен +1Дете

82

103

96

153

 1Возрасен +2Деца

82

103

96

153

 1Возрасен +3Деца

103

128

120

191

 2Возрасни

82

103

96

153

 2Возрасни+1Дете

82

103

96

153

 2Возрасни+2Деца

103

128

120

191

 3Возрасни

115

144

134

214

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен +1Дете

78

98

91

-

 1Возрасен +2Деца

78

98

91

-

 1Возрасен +3Деца

97

123

114

-

 2Возрасни

78

98

91

-

 2Возрасни+1Дете

78

98

91

-

 2Возрасни+2Деца

97

123

114

-

 3Возрасни

109

137

128

-

 3Возрасни+1Дете

39

49

46

-

ONE BEDROOM APARTMENT / HB

 1Возрасен +1Дете

93

114

107

164

 1Возрасен +2Деца

93

114

107

164

 1Возрасен +3Деца

117

143

134

205

 2Возрасни

93

114

107

164

 2Возрасни+1Дете

93

114

107

164

 2Возрасни+2Деца

117

143

134

205

 3Возрасни

131

160

150

230

 3Возрасни+1Дете

47

57

54

82

Период за откажување:

5 дена

7 дена

20 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Прва ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

2 ноќи

Минимум престој:

-

3 ноќи

3 ноќи

-

ДОПЛАТИ:

Возрасни

Деца 4-12

   

Новогодишна вечера во ресторант Perelik / Evridika

85,00 €

30,00

   

Новогодишна вечера во ресторант Orphey

95,00 €

35,00

   

Туристичка такса

1,00 €

1,00

   

ДецаILDREN 4-12

       

* цената вклучува користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, џакузи, детско катче, интернет во лобито и трансфер до ски лифтот.

       

Попуст за рано букирање:

25 % за резервација до 30.09

     
 

20 % за резервација до 31.10

     
 

10 % за резервација до 30.11

     

http://www.hotelpamporovo-bg.net/

       

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе