Следете нé или притиснете Escape

STREAM RESORT - Хотел

3

Попусти

Попуст за рана резервација не важи за период: 29.12-01.01:

15 % до 31.10

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD
Geolocation

STREAM RESORT 3*

07.12-20.12; 14.01-24.01; 05.03-31.03

21.12-28.12;02.01-13.01;25.01-04.03

29.12-01.01

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ПО НОЌ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

STUDIO / BB

 1Возрасен+1 дете

44

50

93

 2 Возрасни

50

55

103

ONE BEDROOM APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

52

59

112

 1Возрасен+2 деца

64

72

135

 1Возрасен+3 деца

75

84

157

 2 Возрасни

52

59

112

 2 Возрасни+1 дете

64

72

135

 2 Возрасни+2 деца

75

84

157

 3 Возрасни

68

78

145

TWO BEDROOMS APARTMENT / BB

 1Возрасен+1 дете

96

105

201

 1Возрасен+2 деца

96

105

201

 1Возрасен+3 деца

96

105

201

 1Возрасен+4 деца

107

117

223

 1Возрасен+5 деца

119

130

246

 2 Возрасни

96

105

201

 2 Возрасни+1 дете

96

105

201

 2 Возрасни+2 деца

96

105

201

 2 Возрасни+3 деца

107

117

223

 2 Возрасни+4 деца

119

130

246

 3 Возрасни

96

105

201

 3 Возрасни+1 дете

96

105

201

 3 Возрасни+2 деца

107

117

223

 3 Возрасни+3 деца

119

130

246

 4 Возрасни

96

105

201

 4 Возрасни+1 дете

107

117

223

 4 Возрасни+2 деца

119

130

246

 5 Возрасни

112

123

234

Период за откажување:

3 дена

5 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Прва ноќ

Прва ноќ

100 %

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 %

Минимум престој:

-

-

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

дете 6-12

 

Доплата за полупансион

8,00 €

4,50 €

 

 Божиќна вечера / 25.12

19,00 €

10,00 €

 

Новогодишна вечера

57,00 €

28,00 €

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00 €

 

 деца 6-12 /за деца на редовно легло - 2-12/

     

* цената вклучува користење на фитнес, сауна, парна бања, џакузи, внатрешен базен, детско катче, сеф, интернет, паркинг и трансфер до ски стазата

Попуст за рана резервација не важи за период: 29.12-01.01:

15 % до 31.10

   
 

10 % до 15.12

   

http://www.stream-bgproperties.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе