Следете нé или притиснете Escape

Grand Hotel & Spa****

4

Попусти

РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

ПОПУСТ 15% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2018

Бројот на собите со попуст за рани резервации е ограничен. Попустите се само за услугата ноќевање.

**Помал број на ноќевања само на барање.

***3. и 4. лице на помошно легло вo супериор и супериор + соба 20% попуст.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - ЦЕНОВНИК
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Услови

Услови за Grand Hotel & Spa****:

 • Дете  0 - 2  со две возрасни лице, ако користи заеднички лежај – бесплатно се сместува во 1/2 стандардна соба и 1/2 супериор соба
 • Дете 2 - 7 со две возрасни лице ако користи заеднички лежај – попуст 50% во 1/2 стандардна соба и 1/2 супериор соба
 • Дете 2 - 12 ако користи посебно легло – попуст 30% (со минимум 1 возрасно лице)
 • Две деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има 50% попуст во 1/3 стандардна соба, 1/3 фамилијарна соба, и 1/3 супериор соба
 • Две деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има попуст 30%  во 1/4 фамилијарна соба, и 1/4 супериор соба
 • Три деца 2 - 12 со две возрасни лица – секое дете има попуст 30%  во 1/5 фаммилијарна соба
 • Трето и четврто возрасно лице - попуст 20% во 1/3 стандардна, 1/3 супериор, 1/4 супериор или 1/4 супериор + соба
 • Доколку две возрасни лица користат 1/3 фамилијарна соба или 1/3 супериор соба - доплата 20% по соба на цена 1/3 фамилијарна соба или 1/2 супериор соба

 

Доплата на лице место (опционо):

 • Посебна програма за деца од 3 до 12 години – дневна програма анимации со професионална грижа за деца во десткиот клуб  –   6 дена за време на смената од 10.00-16.00 часот (освен во денот на пристигнување и заминнување од хотелот) – доплата 1.200,00 динари, на ден, по дете
 • Јога, пилатес, сквош,професионален тренинг, фитнес тренинг
 • Јавен паркинг, јавна гаража

 

Доплата во предпродажба или на лице место (опционо):

 • Ски школа и сноуборд школа – од 6, 5, 3 или 2 дена
 • Креветче за бебе - 5.00 € на ден
 • Дочек на Нова Година во хотелот Grand****

 - Цена во претпродажба за резервации до 01.12.2017 – Свечена вечера 31.12.2017. со музички програм со популарни естредни ѕвезди. VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца 0-7 години. гратис; деца 7-12 години, попуст 50%

- Цени на рецепција за резервации од 01.12.2017 – Свечена вечера 31.12.2017. со музички програм со популарни естредни ѕвезди. VIP зона 200 €; I зона 150 €; II зона 130 €; деца 0-7 години гратис; деца 7-12 години попуст 50%

 

Ценовникот важи за период 06.12.2018 - 07.04.2019.

РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ ПОПУСТ 15% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2018

 

Цените се дадени вопо лице по ноќПомал број на ноќевања само на барање

Цените се дадени вопо лице по ноќ ПОКРАТОК ПРЕСТОЈРезервации само на барање – исклучиво 5 дена пред терминот

Период

Смена

Мин ноќевања **

Услуга

1/2 Std

1/3 Std

1/3, 1/4, 1/5 Family

1/2 Sup

1/3 Sup*** 1/4 Sup***

1/2,Sup+ 1/3 Sup+*** 1/4 Sup+***

1/1 Std

1/1 Sup

1/1 Sup+

Пократок престој

1/2 Std1/3 Std

1/3 1/4 1/5 Family

1/2 Sup        

1/3 Sup***       1/4 Sup***

1/2 Sup+ 1/3 Sup+*** 1/4 Sup+***

1/1 Std

1/1 Sup

1/1 Sup+

06.12 - 09.12.

Чет/Нед

3

ПП

SKI OPENING ПОНУДА

-

-

-

-

-

-

-

-

09.12 - 17.12.

Нед/Нед

5

ПП

91

96

100

109

133

145

158

-

-

-

-

-

-

-

-

17.12 - 30.12.

-

3

ПП

79

83

87

95

115

126

137

-

-

-

-

-

-

-

-

30.12 - 03.01.

Нед/Чет

4

ПП

199

239

219

239

318

350

382

-

-

-

-

-

-

-

-

30.12 - 06.01.

Нед/Нед

7

ПП

139

167

153

167

222

245

267

-

-

-

-

-

-

-

-

06.01 - 13.01

Нед/Нед

7

ПП

89

93

98

107

129

142

155

10.01 - 13.01, Чет-Нед

111

117

122

134

161

177

194

13.01 - 20.01.

Нед/Нед

7

ПП

99

104

109

119

144

158

172

17.01 - 20.01, Чет-Нед

124

130

136

149

179

197

215

20.01 - 27.01.

Нед/Нед

7

ПП

89

93

98

107

129

142

155

24.01 - 27.01, Чет-Нед

111

117

122

134

161

177

194

27.01 - 03.02.

Нед/Нед

7

ПП

89

98

98

107

129

142

155

31.01 - 03.02, Чет-Нед

111

122

122

134

161

177

194

03.02 - 10.02.

Нед/Нед

7

ПП

119

143

131

143

190

209

228

07.02 - 10.02, Чет-Нед

149

179

164

179

238

262

286

10.02 - 17.02.

Нед/Нед

7

ПП

119

143

131

143

190

209

228

14.02 - 17.02, Чет-Нед

149

179

164

179

238

262

286

17.02 - 24.02.

Нед/Нед

7

ПП

99

104

109

119

144

158

172

21.02 - 24.02, Чет-Нед

124

130

136

149

179

197

215

24.02 - 03.03.

Нед/Нед

7

ПП

99

104

109

119

144

158

172

28.02 - 03.03, Чет-Нед

124

130

136

149

179

197

215

03.03 - 10.03.

Нед/Нед

7

ПП

109

114

120

131

158

174

190

07.03 - 10.03, Чет-Нед

MUSIC WEEK ПОНУДA

10.03 - 17.03.

Нед/Нед

7

ПП

96

101

106

115

139

153

167

14.03 - 17.03, Чет-Нед

MUSIC WEEK ПОНУДА

17.03 - 24.03.

Нед/Нед

4

ПП

81

85

89

97

117

129

141

21.03 - 24.03, Чет-Нед

97

102

107

117

141

155

169

24.03 - 31.03.

Нед/Нед

4

ПП

68

71

75

82

99

108

118

28.03 - 31.03, Чет-Нед

82

86

90

98

118

130

142

31.03 - 07.04.

Нед/Нед

4

ПП

68

71

75

82

99

108

118

04.04 - 07.04, Чет-Нед

82

86

90

98

118

130

142

Бројот на собите со попуст за рани резервации е ограничен. Попустите се само за услугата ноќевање.

**Помал број на ноќевања само на барање.

***3. и 4. лице на помошно легло вo супериор и супериор + соба 20% попуст.

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период 17.03.2018 – 07.04.2019

Услови за деца 2-12 со двајца возрасни, прво дете ГРАТИС сместување ако користи заедничко легло; второ дете попуст  50% ако користи посебно легло.

 

 

 

 

Grand Hotel & Spa****

Ценовникот важи за период 06.12.2018 - 07.04.2019, цените се дадени во €, по апартман (за наведениот број на лица), по ноќ

Минимум 5 ноќи во период 30.12.2018 - 06.01.2019, 27.01.2019-17.02.2019, во останатите периоди 3 ноќи

ПЕРИОД

Тип на апартман

SUITE

SUITE

EXECUTIVE SUITE

APARTMENT

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на апартманот

218, 331, 328

111, 113, 327, 451, 452, 625, 440, 540, 616

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

037, 052, 115, 220

223

224

Услуга/број на лица

1-2

1-3

1-4

1-5

1-5

1-5

06.12-30.12.

ПП

256

385

513

642

733

1210

30.12-06.01.

ПП

434

652

869

1085

1302

1697

06.01-27.01.

ПП

286

429

572

715

780

1210

27.01-17.02.

ПП

381

571

760

950

1037

1450

17.02-07.04.

ПП

259

388

517

647

705

1210

 

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база на полупансион (појадок и вечера на база на шведска маса)
 • Специјална Божиќна вечера (25.12.2017, 07.01.2018.)
 • неограничено користење на Spa & Wellness центарот кој зафаќа 1800м2 површина, затворен базен со димензија 18x9m; пресоблекувална (ормар, бањарки, папучи, пешкир), зона за релаксирање, сауна свет – инфрацрвена сауна, руска бања, хамам, базен и џакузи со топла вода на отворено
 • Интернет
 • Хотелско осигурување
 • Ски остава

Во цената за сместување во апартманите се вклучени и дополнителни погодности:

 • Check in во соба, сет за добредоје (вода, овошје, вино), коктел за добредојде, Добра ноќ за најмладите: плазма шејк, голем сет за добро утро (кафе, весници, магазини, сок од свежо овошје), луксузен сет за козметика, детски сет за козметика, масажи во соба по можност, опрема за бебе на барање (пулт за пресоблекување, кадичка, грејач за шише), експрес check out.

 

Во цената не е вклучено (задолжително плаќање за време на резервацијата):

 • Туристичка такса во износ од 1 еур по лице, на ден и 0,50 еур за деца 7-15 години, деца до 7 години не плаќаат

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе