Следете нé или притиснете Escape

СТАРА ПЛАНИНА - Хотел

4

Попусти

Попусти за деца (по дете со две возрасни лица во соба)

Возраст

До 2 години

3 – 6 години

6 – 15 години

3то возрасно лице

% попуст

100 %

70%

50%

10%

Едно дете со едно возрасно лице плаќа полна цена, дете до 3 години со возрасно лице во еднокреветна не плаќа ништо, возрасното лице плаќа како за еднокреветна,.

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Краток опис на дестинацијата:

13км ски стази (4 плави, 3 црвени и 2 црни)

Висина на центарот – 1.756м

Највисок врв – 2.169м

Вкупен број на жичари, ски лифтови и врзани инсталацији – 5

Бејби ски лифтови – 1

Број на лесни стази – 4

Број на средни стази – 3

Број на тешки стази – 2

Одалеченост од ски стазите и гондолата – 20 метри

 

 

68 двокреветни соби – 30м2, за 1-2 возрасни лица, со тераса или француски балкон, брачен кревет 200х200 или два одвоени кревети 200х100, LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, купатило, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

31 двокреветни соби со софа – 30м2, за 1-3 возрасни лица, со тераса или француски балкон, брачен кревет 200х200 или два одвоени кревети 200х100, софа од 145х190, LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, купатило, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

10 супериор соби – 50м2, за 1-3 возрасни лица или 2 возрасни лица со 2 деца на софа, со тераса или француски балкон, брачен кревет 200х200 во галерија, софа од 145х190 во дневен престој, 2 х LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, купатило, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

27 Јуниор апартмани – 50 – 79м2, за 1-3 возрасни лица или 2 возрасни лица со 2 деца на софа, брачен кревет 200х200 во спална соба, софа од 145х190 во дневен престој, 2 х LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, купатило, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

9 семејни апартмани – 99м2, за 1-4 возрасни лица или 4 возрасни лица со 4 деца на 2 софи, 2 одвоени спални соби, 2 брачни кревети 200х200, 2 софи 145х190, 3 х LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, 2 купатила, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

1 Делукс апартман – 116м2, за 1-2 возрасни лица со голема тераса, брачен кревет 200х200, дневен престој, 2 х LCD, сеф, телефон, фен, бесплатен бежичен интернет, купатило со хидромасажна када и туш кабина, кујна со посебен влез за послуга, баде мантил и папучи, минибар (со доплата)

НЕ ПОСТОИ МОЖНОСТ ЗА ДОПОЛНИТЕЛНИ ЛЕГЛА ОСВЕН НАВЕДЕНИОТ БРОЈ

ЗА ПОВЕКЕ ЛИЦА ВО АПАРТМАН ОД ПРОПИШАНОТО ДОПЛАТА ОД 15 ЕУР ПО ЛИЦЕ

 

Напомена

ДОПЛАТА ЗА ПОКРАТОК ПРЕСТОЈ Е + 10% САМО НА БАРАЊЕ

Цените за соби се по лице по ноќ на база All Inclusive Light

Цените за апартмани се по соба по ноќ на база All Inclusive Light

 

Важни информации

Влез во собите: 16 часот

Напуштање на собите: 12 часот (доцно одјавивање до 14 часот со доплата 45 € по лице, по 14 часот се доплаќа полна цена по ноќ според ценовникот)

Почеток на услугата е со вечера, а крајот на услугата е со ручек

При резервација се остава 30% депозит, останатото се доплаќа најдоцна 30 дена пред патувањето, во спротивно хотелот го задржува правото да ја откаже резервацијата.

 

Тип на соба

Мин/макс број на возрасни по соба

01.12.17 – 22.12.17

05.03.18 – 09.04.18

23.12.17 – 29.12.17

13.01.18 – 01.02.18

19.02.18 – 04.03.18

06.01.18 – 12.01.18

02.02.18 – 18.02.18

30.12.17 – 05.01.18

Двокреветна соба

1/2

66 €

70 €

80 €

104 €

Двокреветна соба + софа

2/3

75 €

78 €

85 €

112 €

Двокреветна соба супериор

2/3

88 €

93 €

101 €

128 €

Јуниор Апартман

1/3

238 €

260 €

276 €

355 €

Семеен апартман

1/4

284 €

301 €

326 €

437 €

Делукс апартман

1/2

306 €

306 €

306 €

306 €

Доплата за еднокреветна

1/1

30 €

   SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе