star star star star star

Ajul Luxury Hotel & Spa

Касандра

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Ultra all inclusive услуга 07-01 часот

https://www.ajulresort.com/

Ajul Luxury Hotel & Spa DELUXE нов хотел за љубителите на луксузот . Хотелот се наоѓа во близина на Агиа Параскеви на полуостровот Касандра, на 100 км од аеродромот во Солун. Прекрасната борова шума во комбинација со камчестата плажа и природните извори на минерална вода по кои е познат регионот Агиа Параскеви ќе го направат Ajul Luxury Hotel and Spa Resort многу брзо оаза на мир и релаксација. Градот Лутра е оддалечен само 3 километри од хотелот. Плажа: Хотелот се наоѓа на 700 метри од плажата. Дневниот превоз од хотелот до плажата го организира хотелот.

Содржина на хотелот: Ултра сеопфатен хотелски комплекс Ajul Luxury Hotel & Spa ресортот идеално се вклопува во хармоничното опкружување на борови дрвја и кристално чистото Егејско Море. Хотелот располага со 171 сместувачка единица распоредени во главната зграда, бунгаловите и вилите. Во склоп на хотелот има три ресторани (Ultra allinclusive ресторан, A la carte ресторан покрај базен и италијански ресторан) и три барови за целосно гастрономско искуство дури и за оние со префинет вкус. За целосна Спа атмосфера, хотелот располага со Спа и фитнес центар каде гостите можат да се релаксираат и да користат минерална вода од природните извори на бањата Лутра и Агиа Параскеви. Во склоп на Ajul Luxury Hotel and Spa Resort има две тениски игралишта (со тврда подлога), игралиште за одбојка на плажа, уреден простор за јога, пилатес и фитнес, како и амфитеатар со анимација за возрасни и деца. Во склоп на хотелот има 5 надворешни базени, еден затворен детски базен и еден внатрешен базен за возрасни. Конгресниот центар што му припаѓа на хотелот има површина од околу 600м2 и е совршено место за секаков вид на состаноци и деловни собири. Отворено кино, детско игралиште, продавници за облека и сувенири, салон за убавина и фризер се исто така на услуга на сите гости на хотелот. Можноста за организирање екскурзии, спортови на вода, приватни трансфери до и од аеродромот, изнајмување автомобили, мотори, па дури и јахти се активности кои можат да се организираат во хотелот со помош на консиерж и рецепција.

Соби: Сите соби во хотелот зрачат со елеганција и минимализам. 78 единици имаат приватни базени додека останатите имаат балкони или чардаци за уживање. Повеќето од собите имаат поглед на бескрајното синило на морето. Сите соби имаат LED LCD телевизор 43" или 55", сателитска ТВ и радио како и индивидуални клима уреди за греење и ладење. Сите соби имаат сеф, мини бар со апарат за кафе и чај. Бањите во сите соби се опремени со фен, папучи, бањарки и луксузни тоалети. Промо делукс собите имаат поглед на море и се наменети за три лица, двајца возрасни и едно дете до 12 години. Собите може да имаат два стандардни или двокреветни кревети и дополнителен софа кревет. Тие се состојат од една просторија. Делукс собите имаат поглед на море и се наменети за три лица, двајца возрасни и едно дете до 12 години. Собите може да имаат два стандардни или двокреветни кревети и дополнителен софа кревет. Тие се состојат од една просторија. Делукс собите со заеднички базен имаат поглед на море и базен. Тие се наменети за три лица, двајца возрасни и едно дете до 12 години. Собите може да имаат два стандардни или двокреветни кревети и дополнителен софа кревет. Тие се состојат од една просторија. Семејните луксузни соби се состојат од дневна соба и спална соба. Сите семејни соби имаат поглед на море и можат да сместат од 3 до 5 лица. Тие се идеално решение за двајца возрасни и три деца или три до четири возрасни.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бања
 • Бар
 • Градина
 • Детско катче
 • Клима
 • Лежалки и чадори
 • Масажа
 • Мини бар
 • Одбојка на плажа
 • Паркинг
 • Ресторан
 • Сауна
 • Сеф
 • СПА
 • ТВ
 • Телефон
 • Тениско игралиште
 • Теретана
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди