star star star star star

AMMON ZEUS

Калитеа

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Ammon Zeus Hotel

Сместен на песочна плажа, хотелот нуди светли, пространи соби, ресторан, барови, интернет, фитнес, водени спортови. Во секој момент можете да се прошетате низ градот и уживате во Калитеа и нејзината преубава туристичка атмосфера. Во вечерните часови на располагање Ви се ноќните клубови и дискотеки. Хотелот се препорачува за сите категории на туристи.

Локација: Полуостров Касандра, 300 м од центарот на Калитеа, 80 км од аеродромот Македонија во Солун. Вкупна површина 5000 м2, зграда на 5 спрата. Прва линија од морето. Рецепцијата и ресторанот се реновирани 2013 година.

Вкупно 126 соби:114 Двокреветни соби (Standard Rooms, ~20 m2), 12 Фамилијарни соби (Family Rooms, ~40 m2).

Собите се опремени со:клима, фрижидер, сателитска телевизија, телефон, радио, купатило/туш, фен, баде матил, балкон, поглед на море или на планина. Тип на дополнително легло - софа.

Family room - мал ходник, дневен престој со кауч на развлекување, мал ходник, спална соба (без врата), поглед на море. Собите не се одвоени со врата.

Далечина од центарот: 300 m

Хотелски содржини и услуги

 • Базен за деца
 • Факс
 • Интернет
 • Ресторан
 • Хемиско чистење
 • Ресторан а ла карт
 • 24 часовна услуга во соба
 • Надворешен базен
 • Чадори и лежалки на базен
 • Чадори и лежалки на плажа - со доплата
 • Лифт
 • Лоби бар
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Игралиште за деца
 • Бар на плажа
 • Приватна плажа
 • Градина

Активности во близина на хотелот

 • Училиште по нуркање
 • Надворешен базен
 • Планинарење
 • Спортови на вода
 • Приватна плажа

Сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Мини Бар
 • Фен
 • Греење
 • Бања/Тоалет
 • Клима Уред
 • Када/Туш Кабина

Локација

 • X Координати: 40.0756
 • Y координати: 23.4498

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бања
 • Детско катче
 • Масажа
 • Ресторан
 • СПА
 • Теретана
 • Фитнес
 • Фрижидер
 • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • до 50м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди