star star star

DIAPOROS

ВУРВУРУ

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Diaporos Hotel 3*  www.hotel-diaporos.com

Мал удобен хоте, на самата песочна плажа.
Хотелот е со пространи, удобни соби, ресторант, бар, интернет и пријатна домашна атмосфера.
Во близина на хотелот се наоѓаат продавници, барови, таверни.
Хотелот е идеален за пријатен, економичен и фамилијарен одмор.
ЛокацијаПолуостров Халкидики - Ситонија, место Ворвору, на 12км.од Агиос Николаос, 110км. од аеродромот во Солун.
Хотелот е реновиран во 2012 год.
Опис на собите - 
Вкупно се 24 соби :
Single Rooms MV (~22 m2), Doubles SSV or MV (~22 m2), Doubles Deluxe 2 Rooms GV or SV (~30 m2), Doubles Superior 2 Rooms GV or SV (~32 m2), Apartments min 4 pax SV (~50 m2). 

Собите располагаат со : ​клима, ТВ, фрижидер, Wi-Fi интернет во повеќето соби, тоалет со туш кабина, фен(на барање), балкон/тераса.
Double SSV or MV- брачен лежај и кревети на спрат (за деца до 1,6м висина). Максимум сместување за 4 лица - 2 возрасни и 2 деца до 12 год.
Double Deluxe 2 Rooms GV or SV , соба со мал салон со 2 фотелји, маса, кревет на спрат. Спална соба разделена со врата на лизгање. Максимум сместување на 2 возрасни лица и 2 деца до 12год.
Double Superior 2 Rooms GV or SV соба со мал салон со 2 фотелји, маса, кревет на спрат. Спална соба разделена со врата на лизгање. Максимум сместување на 2 возрасни лица и 2 деца до 12год.
Apartment min 4 pax SV- мал салон со 2 фотелји на расклопување и 2 одвоени спални соби, 2 ТВ, 2 клими, тоалет.
максимално сместување на 4 возрасни лица и 2 деца до 12 год.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Балкон
  • Животни
  • Клима
  • Паркинг
  • Пинг понг
  • Ресторан
  • Фрижидер
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди