star star star star

GRAND HOTEL & SPA

Копаоник

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Grand Hotel & Spa

Локација: 43.285270, 20.812089

Најлуксузниот и секако најпознатиот хотел на Копаоник.

Во 2012 година, хотелот е целосно реновиран и опремен според највисоките хотелски стандарди а и хотелскиот СПА ЦЕНТАР е реновиран и проширен . Најновито е отворениот базен со џакузи, кој има топла врска со затворен базен.
Во декември 2015 година, Хотелот Гранд и Спа Копаоник доби сосема нов блок од повеќе од 70 соби и апартмани, и го реновираше и прошири Конвенцискиот центар со три комплетно опремени сали.
После тоа, ново освежување доаѓа во 2017 година со целосно реновирање и проширување на просториите.Хотелот Гранд е отворен во текот на целата година за своите гости, обидувајќи се да го направи нивниот престој подеднакво интересен, како во зима така и во лето, комбинирајќи ги хотелските капацитети и можностите што ги нуди природната средина за активен семеен одмор, Спа и Велс, тим билдинг...
Локација: Гранд Хотел & Спа се наоѓа во туристичкиот центар Копаоник, директно пред Спорт долината (центар) од каде што се приклучува на системот за ски-падини, со прекрасен панорамски поглед на шуманите падини на Копаоник.
Содржина:· 171 соби, 28 семејни соби, 20 премиум апартмани, 1 егзекјутив апартман, 2 претседателски апартмани
· Пансионски ресторан
· Аперитив бар со камин
· Хавана бар со кубанска музика и исклучителен избор на цигари
· Отворен базен
· Бар во базен
· Ресторан,пицерија и слаткарница
· Сала за конференции
· Салон за убавина
· Салон за педикир и маникир
· Фризер
· Солариум
· ВИП велнес & спа (џакузи за две лица, финска сауна, фитнес сала, салон за масажа)
· Гранд Оаза Спа и Велнес центар на 1.800м2: затворен базен со јачина од 18x9m, соблекувална (кабинет, папучи, пешкир), хидро термална бања (екстра доплата), релаксирана зона, светски сауни - инфрацрвена сауна, финска сауна, руска бања , хамам, арома-парна бања, сол-мраз пештера, (употреба бесплатно)
· Фитнес центар со најсовремена опрема за вежбање
· Отворен џакузи и отворен базен
· Сала за пилатес и аеробик
· Спортски простории во затворен простор: два кошаркарски игралишта, два одбојкарски игралишта, едно ракометно игралиште

· Игралишта и тениски тениски терени на отворено
· Тениски игралишта, кошаркарски игралишта - на отворено
· Сала за куглање со 8 ленти (влез однадвор)
· Игротека за компјутери (станица 3)
· Сала за билијард
· Игротека за деца
· Безжичен интернет (бесплатен)
· Банка и размена на валути
· Ски-центар
· Отворен паркинг (ограничен капацитет)

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Сауна
  • Фитнес
  • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди