star star star star

HOTEL KRALJEVI ČARDACI

Копаоник

БЕСПЛАТЕН ПРЕСТОЈ за две деца до 15 години, со двајца возрасни на посебно легло во период 03.01-10.01 и 10.01.-17.01. САМО ВО ХОТЕЛОТ

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

ЛОКАЦИЈА: GPS - 43.274844, 20.766590
Се наоѓа во Викенд селото на магистралниот пат, 3-4 км од првата жичарница и 5,9 км од центарот на Копаоник. Комплексот се состои од 2 хотелски згради и станбени делови составени од повеќе згради. Во 2017 година, комплексот беше проширен со нови простории за хотелско и станбено сместување, како и со нов дел од бањата.
Услуги:
· СПА и Велнес центар на 900м2 (хотелот има топла врска со СПА центарот)
· Конференциски центар;
· Ресторан;
· Покер-бар;
· Бар за базен;
· Безжичен интернет (WiFi) низ целиот комплекс;
· Детска соба на игри;
· Ски автобуси (организиран превоз до ски-центар);
· Ски-центар;
· Паркинг;
· Изнајмување на моторни санки и АТВ;
.Игралиште за деца.
Ресторани:
Ресторан a la carte нуди разновидно мени, богат избор на вина од целиот свет и пријатна атмосфера што ќе ги задоволи вистинските хедонисти и најискрените гости.
Пансионски ресторан е место каде што гостите уживаат внимателно подготвени оброци со најквалитетна храна. Тој е идеален спој на прекрасен амбиент, одлична услуга и вкусна вклучена храна на која дури и најрафинираните гости нема да можат да одолеат.
Пиварата што се наоѓа во комплексот ќе ја надополни вашата вечерна програма и ќе ви даде можност да уживате во голем избор на домашни и странски пива и неизбежните колбаси.
Центарот за спа и велнес содржи:
· Внатрешен базен
· Отворен базен 14x6m со река
· Финска сауна
· Руска бања
· Турска бања
· Книп базен
· Тепидариум
· Релакс зона
· Солена пештера
· СПА
· Хамам
· Масажи
За гостите од хотелскиод дел Wellness & Spa-центарот е вклучен во цената. Гостите на апартманите со дополнителна доплата на рецепцијата.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Бар
  • Детско катче
  • Паркинг
  • Ресторан
  • Сауна
  • СПА
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • над 1000 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди