star star star

Makednos

Никити

ДО 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04 (ПОПУСТОТ САМО ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК))

ПОПУСТОТ ВАЖИ ЗА ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА СОБИ

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Makednos Hotel 3*

Локација: Хотелот е лоциран на приватна плажа помеѓу туристичките места Никити и Неос Мармарас на полуостровот Халкидики. Неос Мармарас од самиот хотел е оддалечен 16 km, додека туристичкото место Никити е на само 6 km.

Капацитет и услуга:

Хотелот на своите гости им нуди на располагање базен за возрасни и деца, летна тераса, бар на плажа, прекрасна градина, бесплатен безжичен интернет (на јавни места), паркинг, ресторан каде гостите го започнуваат денот со појадок, консумација на кафе и останати пијалоци во текот на целиот ден. 42 комплетно опремени соби со LCD ТВ, телефон, тоалет со туш - кабина, сеф, фен, мини - бар, балкон, огледало, крпи.

Информации за објектот

Далечина од морето: 60 m

Далечина од центарот: 4 km

Хотелски содржини и услуги: Базен за деца, Факс, Сала со ТВ, Пристап за хендикепирани лица, Надворешен базен, Рент-а-кар, Бесплатен паркинг, Лоби бар, Wi-fi бесплатно (јавни места), Игралиште за деца, Не се дозволени домашни миленици, Бар на плажа, Бар покрај базен, Градина

Активности во близина на хотелот: Спортови на вода, Сите соби се опремени со: ТВ, Сателитска ТВ, Сеф во соба, Фен, Клима Уред, Балкон или Тераса, Бања со туш кабина

Локација

X Координати: 40.182360

Y координати: 23.711748

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • WiFi
  • Базен
  • Клима
  • Паркинг
  • Сеф
  • ТВ
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

  • 50-100 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди