star star star star star

Pirin Park

Сандански

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

ХОТЕЛ ПИРИН ПАРК - САНДАНСКИ

Елегантниот 5 - то звезден хотел Пирин Парк е расположен на западната страна од Пирин
планина, крај течението на живописната река Санданска Бистрица. Живописните дарови -
 сонце, вода и здравје се гаранција за време на целосниот одмор во Пирин Парк Хотел -
Сандански. Пирин Парк Хотел, член на „Sharlopov Hotels”  ланецот, е сон за секој кој ужива во
прекрасните градини, лековитата минерална вода и прекрасните погледи кои нема да остават
никого рамнодушен! Во почетокот на 2009, Пирин Парк - Сандански стана првиот хотел во
Бугарија кој ја доби наградата  EUROPE SPA WELLNESS, што потврдува дека Пирин Парк е по
сите Европски стандарди за Велнес центар, квалитет на услуга и хигиена.
Опис на соби:
 Luxury Double room (76): Во овие соби може да го уживате комфорот и убавината на
модерниот дизајн. Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, WI - FI, сеф, телефон,
мини бар, луксузна бања, фен, и телефон. Собите имаат Twin кревети или King Size
кревет, со можност за сместување на трето лице на дополнително легло. Детско
креветче е бесплатно - но само на барање.
 Luxury Apartment (2): Хотелот нуди 2 луксузни апартмани, опремени со сателитска ТВ,
клима, WI - FI, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен и телефон.
Луксузниот апартман содржи една спална и пространа соба за дневен престој. Може
да се сместат 2 лица на редовни легла и трето лице на дополнително легло. Луксузниот
апартман нема тераса.
 VIP Apartment (4): Пирин Парк нуди сместување во 4 ВИП Апартмани со елегантен
ентериер. Од терасата во апартманот можете да уживате во прекрасниот поглед на
планината Пирин, и релаксирачкиот звук на реката Бистрица. Секој ВИП Апартман е
опремен со сателитска ТВ, клима, Wi - Fi, сеф, телефон, мини бар, 2 луксузни купатила
со фен и телефон. ВИП Апарманот содржи една спална со една пространа соба за
дневен престој, каде можат да се сместат две лица на редовни легла, и трето лице на
дополнително легло.
 Standard Apartment - Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел: Пирин Парк
нуди сместување во Стандард Апартмани со една спална, сместени во Апартманскиот
Комплекс. Апартманот е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, WI - Fi, купатило, фен.
Апартманскиот Комплекс е лоциран во близина на главната зграда и нема конекција со
СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Стандард Апартманите е 2+1.
 Family Apartment - Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел: Пирин
Апартманскиот Комплекс нуди сместување во Фамилијарен Апартман со 2 спални.
Фамилијарниот Апартман е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, Wi - Fi, едно
луксузно купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран блиску до главната зграда
и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во
Фамилијарниот Апартман е 4+1.
НАПОМЕНА! Можност за connected room има само за двокреветна лукс соба!
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од
сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на
обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за
какви било несогласувања.

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Балкон
 • Бања
 • Бар
 • Билијард
 • Детско катче
 • Пинг понг
 • Ресторан
 • Сауна
 • СПА
 • Фен
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди