star star star star star

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

Банско

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Номиниран за најдобар хотел во Бугарија 2010 година од страна на "World Travel Awards", која ја доделува најпрестижната награда во областа на туризмот. Освои награда за најдобар хотел со 5* во Банско за 2009 / 2010 година, како и за најдобар Спа хотел во Бугарија во 2010 година. Опис на соби: Извонреден дизајн, комфорни соби, спа центар (затворен базен, џакузи на отворено со топла вода, сауна, ароматизирана сауна, руска бања, фитнес центар), приклучок за интернет, конференциска сала, ресторан, висок квалитет на услуга. Идеално место за ексклузивен зимски одмор. Жичара: 700 m Хотелски содржини и услуги
 • Надворешен базен (бесплатно)
 • Внатрешен базен (бесплатно)
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Соби за не-пушачи
 • Хемиско чистење
 • Ресторан а ла карт
 • 24 часовна услуга во соба
сите соби се опремени со
 • Простор за седење
 • Сеф во соба
 • Мини Бар
 • Фен
 • Бања/Тоалет
 • Клима Уред
 • Дупли лежај или два кревети
 • Бањарки и папучи
 • Балкон или Тераса
 • LCD телевизор со сателитски канали
 • Кафемат
локација
 • X Координати: 41.822687
 • Y координати: 23.481791

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Детско катче
 • Сауна
 • СПА
 • Фитнес
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди