star star star star

ZEPTER

Врњачка Бања

ПОРАДИ ЧЕСТИ ПРОМЕНИ НА ЦЕНИТЕ КОНТАКТИРАЈТЕ ЈА АГЕНЦИЈАТА ЗА ПОНУДА

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Хотелот се наоѓа на место на некогашниот хотел Звезда, на централниот дел на шеталиштето на Променада како еден од најголемите и највпечатливите хотели во Врњачка Бања. Хотелот е уникатен спој на стара и нова градба. Стариот дел, од 1920 година, е изграден директно на шеталиштето покрај Врњачка река и нејзината надворешна архитектура е заштитена со закон како историски споменик, а новиот, поголем дел од хотелот гледа кон улица паралелна со Шеталиштето и е со совршена положба и добри приоди од сите страни.

Хотелот располага со 96 лукс соби, 18 делукс соби и 4 делукс апартмани. На гостите на располагање им се два ресторани (Zepter SmartLife и Crystal Hall), Zepresso Aperitif бар, Летна тераса со поглед на шеталиштето во рамките на ресторанот Zepter SmartLife, кардио-интерна медицина и стоматолошка ординација, Zepter Garden Block, отворен простор каде гостите можат да уживаат во разновиден асортиман на храна и пијалоци.

Од содржини најатрактивен е реновираниот затворен базен со термо-минерална вода. Гостите имаат на располагање џакузи и сопствена градина со аперитив бар, отворен во лето, како и сосема нова и модерна теретана и сауна.
Хотелот Цептер е познат по конгресните капацитети – Сала за конференции Цептер и Сала за состаноци Цептер, со капацитет до 1.400 седишта, со можност за работа во пленарна и во секции во дури пет помали сали.

Сместување:
Стандардна соба: брачен кревет
(160×200 см) или два посебни кревети (80×200 см)

Делукс соба:
брачен кревет за едно лице (180×200 см или Француски кревет за две лица (180×200 см) или два посебни кревети
(90×200 см)

Сите соби и простори на хотелот Цептер се опремени со прочистувач на воздух THERAPY AIR кој:
Елиминира вируси, бактерии, микроорганизми, грини
Отстранува прашина, полен, саѓи
Ги неутрализира непријатните и другите штетни мириси
Сертифициран за елиминирање на коронавирусот од воздухот

Во собите: тоалет, туш кабина со масажер, мини бар (со доплата) безжичен интернет, клима уред и телефон.

Услови

ПЕНАЛИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ:
Во случај на откажување на резервација од 90 до 45 дена, хотелот има право на компензација само за административни трошоци.

10% пенали за откажување 44 до 35 дена пред пристигнувањето
20% пенали за откажување 34 до 28 дена пред пристигнувањето
40% пенали за откажување 27 до 20 дена пред пристигнувањето
80% пенали за откажување 20 до 15 дена пред пристигнувањето
90% пенали за откажување 15 до 10 дена пред пристигнувањето
100% пенали за откажување 10 до 0 дена пред пристигнувањето или за време на престојот

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

  • Базен
  • Бар
  • Клима
  • Ресторан
  • Солариум
  • СПА
  • ТВ
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди