star star star star star

GRECOTEL COSTA BOTANICA

Ахарви

ДО 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 28.02.2022

ПОПУСТОТ ВАЖИ ЗА ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА СОБИ

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Grecotel Costa Botanica 5* (Ex Gelina Village Aqua Park)

Пријатно опкрушување, долга плажа, аква парк, удобни соби, ресторан, барови, базен, градина, мини маркет и бутик, детски базе, детски клуб и игралиште, spa центар со греан базен, џакузи, сауна, парна бања, теретана, лежалки и чадори бесплатно, песочно-камчеста плажа,  паркинг, конференциска сала, спорт и рекреација, услуга на високо ниво.  Се наоѓа на северниот дел на острово, 500 m од центарот на Ахарави, 37 km од градот Крф. Го чинат 12 згради.

Аква парк

Water Park Center HYDROPOLIS (35.000 m2), 3 базени, 7 тобогани, бар, ресторан. Деца помала од 16 год. во пратња на родители. Тобоганите за возрасни и деца бесплатни, само храна и пијалоците со доплата на лице место.

Вкупно 441 соба: Promo Studios (~26 m2) Studios (~35 m2), Studios (~35 m2), Doubles (~28 m2), 1-Bedroom Apartments (~46 m2), 2-Bedroom Apartments (~56 m2), 2-Bedrooms Suites (~58 m2), Deluxe Suites (~75-80 m2).

Во собите: клима(15/06-15/09), телефон, фрижидер, сателитска ТВ, купатило со туш када, фен, бежичен интернет (со доплата, на лице место), сеф (со доплата, на лице место), балкон

Promo Studio-2 единечни кревета, помошен кревет на развлекување.

Studio – француски кревет или 2 единечни кревета. Некој соби имаат чајна кујна.

Double Room реновирани соби. француски кревет или 2 единечни кревета

1-Bedroom Apartment – дневна и спална соба. 2 единечни кревета и кревети на кат.

2-Bedroom Apartment– две спални соби. француски кревет и 2 единечни кревета.

2-Bedroom  Suite – дневна соба,  2 спални соби, 2 купатила. француски кревет и два единечни кревета. Помошен кревет-на развлекување.

Deluxe Suite дневна соба, 2спални соби, 2 француски кревета, помошен кревет – на развлекување.

*Хотелот располага со соби прилагодени на лица со попречена мобилност

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • WiFi
 • Базен
 • Бар
 • Детско катче
 • Клима
 • Лежалки и чадори
 • Паркинг
 • Пинг понг
 • Ресторан
 • СПА
 • ТВ
 • Телефон
 • Тениско игралиште
 • Теретана
 • Топоган
 • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

 • 100-500 м
ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди