star star star star

HOTEL FONTANA

Врњачка Бања

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Хотелот се наоѓа во непосредна близина на променадата и познатиот „Мост на љубовта“. Со угостителска традиција долга над 55 години, овој хотел веќе долго време е едно од најпопуларните места во бањата. Хотелот е комплетно реновиран во 2019 година и денес располага со 176 соби и 36 апартмани.

Модерно опремениот WELLNESS & SPA центарот располага со солена соба, Турска бања, тепидариум, туш, Финска сауна, инфрацрвена сауна, био сауна, џакузи, хидро-масажен базен, детски базен, базен за рекреативно пливање и нуди голем избор на масажи и третмани на лице и тело.

Услови

ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ:
• Сместување во избраната соба/апартман по лице на база ноќевање со појадок
• Користење на Wellness & spa центар, 1 влез дневно-3часа: базени, сауна, Турска бања, тушеви, релакс соба, солена соба, топли клупи и џакузи.
• Секоја соба има бањарка и папучи.
• Wi-Fi во секоја соба.
• Паркинг според расположивоста.

ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ:
• Сите третмани на лице и тело се доплаќаат на лице место.
• Туристичка такса и осигурување 1,2 ЕУР по лице дневно на лице место.

ПОПУСТИ ЗА ДЕЦА:
• Деца до 6,99 години ГРАТИС на заедничко легло со родите.
• Деца 7 – 11,99 години, имаат 50% попуст.

Влез во хотел по 14:00
Напуштање на соба до 10:00

Полето за е-пошта е празно!

Карактеристики

 • Базен
 • Бар
 • Масажа
 • Паркинг
 • Ресторан
 • Сауна
 • СПА
 • ТВ
 • Телефон
 • Фитнес
 • Џакузи
Прикажи повеќе

Оддалеченост од плажа/ски-центар

ВНЕСИ ПОДАТОЦИ


Полето за е-пошта е празно!


Популарни понуди